WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12 V 2013 r.

1.Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Dla nas to wydarzenie jest zaproszeniem do domu Ojca, w którym dla każdego z nas jest przygotowane miejsce, a tylko od każdego osobiście zależy, czy w tym wiecznym domu zamieszkamy.

2.Dzisiejsza taca – w II niedzielę miesiąca – jest tradycyjnie tacą remontową. Bóg zapłać za zrozumienie i każdy dar serca.

3.Dziś przed kościołem zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na organizację Festynu z okazji Dnia Dziecka. Można też podzielić się fundując konkretne upominki (nowe) lub słodycze, które prosimy dostarczać do Oratorium lub na plebanię najpóźniej do 31 maja. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziś o 19.00 zebranie dla wszystkich, którzy chcą pomóc w przygotowaniu tego Festynu.

4.W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) będzie zebranie dla wszystkich rodziców zainteresowanych rocznicą I Komunii św.

5.W liturgii Kościoła:
– jutro przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, gdzie wzywała świat do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Wciąż jest aktualne i może jeszcze bardziej potrzebne to fatimskie wezwanie do modlitwy i zawierzenia Jej Niepokalanemu Sercu. Tego dnia w Rodzinie Salezjańskiej jest też czczona św. Maria Dominika Mazzarello – współzałożycielka sióstr Salezjanek;
– we wtorek jest święto św. Macieja, Apostoła;
– w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i naszego Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Wypraszajmy dla niego potrzebne łaski.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

6.W następną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się też czas na Spowiedź wielkanocną, do której jeszcze zachęcamy tych, którzy w okresie wielkanocnym jeszcze u niej nie byli.

7.W następną niedzielę w naszym kościele będzie piękna uroczystość – I Komunia św. Na Mszy św. o godz. 11.30 po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca przyjmie 41 dzieci. Dzieci z rodzicami gromadzą się już o 11.00. Prosimy bardzo, aby osoby nie związane z dziećmi komunijnymi, za tydzień przyszły na inną Mszę św. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 13.00. Spowiedź dzieci komunijnych, rodziców, chrzestnych oraz najbliższych będzie w piątek o godz. 17.00. Zachęcamy rodziców, aby pomogli dzieciom dobrze przygotować się do spowiedzi i sami również godnie ją przeżyli.

8.Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską do NMP są codziennie o godz. 17.30. Niech nikogo z nas nie zabraknie – dzieci, młodzieży, ani dorosłych. Nabożeństwo Majowe jest również codziennie o godz. 19.00 na Sławocieszu, przy krzyżu na ul. Owsianej. Tam w czwartek po litanii będzie też Msza św. Zapraszamy.

9.Przypominamy że do końca maja jest czas oddawania kart kolonijnych i wpłat na kolonie w Poraju.

10.W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp. Mieczysława Pawlaka, lat 82, spoza naszej Parafii, Józefa Piotrowskiego, lat 78, z ul. Drewnianej i Władysława Wlazło, lat 62, z ul. Fiołkowej. Wieczny odpoczynek…

Intencje mszalne na ten tydzień:

PONIEDZIAŁEK – 13. 05.
9.00 w int. Kapłanów pracujących w naszej Parafii – od IV Róży
18.00 1.

WTOREK – 14. 05.
9.00 o nawrócenie grzeszników – od IV Róży
18.00 1.

ŚRODA – 15. 05.
9.00
18.00 1. ++ Zofia i Zofia Peszko i z rodzin Peszko i Jaszke

CZWARTEK – 16. 05.
9.00 ++ Zofia Peszko i jej Rodzice
18.00 1.
19.15 na Sławocieszu

PIĄTEK – 17. 05.
9.00
18.00 1. + Kazimierz Chrząstowski – od uczestników pogrzebu

SOBOTA – 18. 05.
9.00
16.30 w int. Nowożeńców: Anny i Wojciecha
18.00 1. + Jan Skupiński – od uczestników pogrzebu
2. + Maria i Kazimierz Raróg

NIEDZIELA – 19. 05. – PIĘĆDZIESIĄTNICA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
8.00 1. Za Parafian
2. ++ Zofia i Stanisław Małkiewicz
10.00 + Marian Maksymiuk (2r. śm.)
11.30 O Boże błogosław. i potrzebne łaski dla Dzieci I-komunijnych i ich Rodziców
13.00 NIE MA MSZY ŚW.
18.00 O Boże błogosław. i potrzebne łaski dla Anny i Bartosza i z okazji 19 r. małżeństwa

Top