Uroczystość Najświętrzej Trójcy

* Dzisiaj liturgicznie przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. (kończy się czas spowiedzi Wielkanocnej).

* Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego by w miniony piątek (16 maja 2008r.) w 60 – lecie poświęcenia krzyża, na Sławocieszu mogła odbyć się Msz Święta. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świętowania składam serdeczne Bóg zapłać.!!!

* Największym wydarzeniem w naszej parafii jest dzisiaj Pierwsza Komunia Święta, do której przystąpi 29 dzieci.

* Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom za wieki wysiłek i starania by dzisiejszy dzień był wielkim przeżyciem. I tak wraz z ks. Tomaszem starali się przygotować dzieci duchowo do dnia dzisiejszego poprzez uczenie modlitw i modlitwę, rozmowy, przygotowanie do Spowiedzi świętej, próby ceremonii. Wysiłek materialny: przepiękny prezent – kielich mszalny – posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, malowanie słupków itp. Niektórzy włożyli sporo trudu. Podziękowania składam na ręce ks. Tomasz i przedstawicielki rodziców p. Magdalenie Poryszko.

* Wszystkie dzieci zapraszam dzisiaj na godz. 16.00 na nabożeństwo i pamiątki. Biały tydzień o godzinie 17.00.

* W tym tygodniu Boże Ciało. Rozkład Mszy Świętych jak w niedzielę. Po Mszy Świętej o i godzinie 13.00 Wyruszy procesja i przejdzie ulicami jak w roku ubiegłym: Bałtycką, Łowczych, Zawrotną. Proszę o przygotowanie ołtarzy tradycyjnie przez poszczególne grupy. Mam wrażenie, ze ten system się sprawdził. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków – próba w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 16.30 – ministrantów, młodzieży. Boże Ciało to święto naszej wiary, to demonstrowanie Jej. Niech będą przystrojone okna.

* W przyszłą niedzielę (25 maja 2008r.) będziemy przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Msza święta o godzinie 11.30 zbiórka dzieci przed kościołem o godzinie 11.15. Dzieci na próbę przyjdą w wtorek na godzinę 17.00; w środę na godzinę 16.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek (23 maja 2008 r.) od godziny 16.00. Sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 19.00

* W tym tygodniu w sobotę (24 maja 2008r.)Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 17.00, 18.00

* Dzisiaj przed kościołem kwestę przeprowadza Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w związku z dniem Dziecka. Ks. Tomasz prosi chętnych o pomoc i zaprasza wraz z wszystkimi członkami Stowarzyszenia dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej do Oratorium na spotkanie.

* Intencje ..

* Na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy śp. Ryszarda Lachowskiego, który przeżył 51 lat, a mieszkał przy ulicy Balladyny 11. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Top