IX Niedziela Zwykła – 2 VI 2013

1. Dziś w całej Polsce jest Święto Dziękczynienia i prowadzona jest przed kościołami dobrowolna zbiórka na Świątynię Opatrzności w Warszawie. Bóg zapłać za każdy dar serca na to Wotum Narodu Polskiego.

2. Ojciec św. zaprasza dziś wszystkich wiernych do udziału we wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00. Zapraszamy dziś o 17.00 do naszej świątyni. Wyjątkowo na zakończenie adoracji a przed Mszą wieczorną będzie Litania do Najśw. Serca Jezusowego i procesja Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się we wspólną modlitwę Kościoła.

3. Trwa OKTAWA Bożego Ciała – do czwartku codziennie na koniec Mszy wieczornej i po Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego, jest procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków, ministrantów, młodzież i dorosłych do sztandarów, a Żywy Różaniec ze świecami.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
– W poniedziałek – świętych Karola Lwangę i Towarzyszy – męczenników;
– W środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
– w piątek jest I piątek, a jednocześnie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. tego dnia dla dzieci i dorosłych o 9.00 i 18.00; Msza św. z katechezą o Duchu Świętym będzie w piątek o 19.00; w I piątek od rana odwiedziny chorych z sakramentami św.;
– w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesją wokół kościoła będzie wyjątkowo rano podczas Mszy św. o 9.00. Zapraszamy do licznego udziału.

6. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 biskup Marian Błażej Kruszyłowicz udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków będzie w środę o godz. 17.00.

7. Festyn z okazji Dnia Dziecka będzie w najbliższą sobotę od 15.00. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Bardzo prosimy, aby tradycyjnie jak najwięcej Parafian upiekło ciasto na festyn i prosimy przynosić je do Oratorium pokrojone na porcje w sobotę od 13.00. Zebranie dla wszystkich, którzy w tym roku chcą pomóc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Festynu będzie w piątek o 20.00 w Oratorium. Prosimy o obecność.

8. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 w sposób szczególnie uroczysty będziemy świętować złoty Jubileusz 50-lecia kapłaństwa Ks. Franciszka Warniewskiego. Już dziś życzymy mu wszelkich łask, a nade wszystko zdrowia i Bożego błogosławieństwa, i wspieramy naszą modlitwą.

9. Następna niedziela jest II niedzielą miesiąca, ale ze względu na obowiązkową zbiórkę do puszek na Wydział Teologiczny US i KUL, taca remontowa będzie 16 czerwca. Za życzliwość i zrozumienie z całego serca dziękujemy.

10. W sobotę – 15 czerwca w naszej Wspólnocie Parafialnej będzie niezwykłe duchowe wydarzenie – będziemy przeżywać peregrynację Relikwii św. Jana Bosko. Specjalny sarkofag z Relikwiami przybędzie do naszego kościoła tylko na kilka godzin (od 8.30 do 13.00), ale łaski od Boga płynące z tej obecności nie powinny być zmarnowane. Zachęcamy, aby już teraz tak planować swoje życie i zajęcia, aby każdy parafianin choć przez chwilę osobiście mógł pomodlić się przy Relikwiach wielkiego Wychowawcy, Ojca i Przyjaciela młodzieży. Każdy będzie mógł podejść i dotknąć sarkofagu z Relikwiami
i każdy może otrzymać odpust zupełny. Szczegóły peregrynacji są na plakatach oraz na karteczkach z informacjami o św. Janie Bosko i zasadami otrzymania odpustu.

11. Jako duchowe przygotowanie do Peregrynacji Relikwii św. Jana Bosko od czwartku rozpoczynamy Nowennę, która będzie codziennie podczas Mszy wieczornej

12. Minął termin oddawania kart na kolonie – nie wszyscy jeszcze tego dokonali.

13. Informujemy, że od 30 czerwca przez całe wakacje w niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Pozostałe Msze niedzielne i w dzień powszedni bez zmian.

13. Na wieczny spoczynek w minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Romana Kwiatkowskiego, lat 83, z ul. Owsianej. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszalne 3 – 9 czerwca 2013r.

PONIEDZIAŁEK – 3. 06.
900 Dziękczynna (9)
1800 1. o zdrowie i Boże błog. dla Anieli
2. + Stanisław Rudnicki – od uczestników pogrzebu

WTOREK – 4. 06.
900 ++ Maria, Paweł, Władysław i Joanna
1800 1. ++ Józef, Rozalia i z rodziny Dzikowskich
2. o Boże błogosław. dla dzieci komunijnych i bierzmowanych – od II Róży

ŚRODA – 5. 06.
900 + Anna Jakubik
1800 1. Za zmarłych z Wypominek Rocznych
2. Dziękczynna (10)
3. o Dary Ducha Świętego dla Noemi

CZWARTEK – 6. 06.
900 1. ++ Rodzice: Rozalia i Józef oraz rodzeństwo
2. o powołania kapłańskie i zakonne, zwł. z naszej Parafii

1800 W int. wszystkich Bierzmowanych – o światło, moc i dary Ducha Świętego
PIĄTEK – 7. 06.
900 Dziękczynna (11)
1800 1. + Mieczysław Pawlak – od uczestników pogrzebu

1900
SOBOTA – 8. 06.
900 Dziękczynna (12)
1800 1.

NIEDZIELA – 9. 06.
800 1. Za Parafian
2. o zdrowie i Boże błog. dla ks. Jacka w rocznicę święceń – od V Róży
1000 dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosł. dla Bronisławy (k) z ok. 84. urodzin
1130 + Katarzyna jarosławska – int. od siostry
1300 O Boże błog. i łaski dla Ks. Franciszka – z okazji złotego jubileuszu kapłań. – od V Róży
1800 O Boże błog. i łaski dla Przemka z ok. urodzin

Top