Kolonie w Poraju

poraj2013Mnóstwo wrażeń, wypoczynku i dobrej zabawy – tak pokrótce można opisać tegoroczne kolonie letnie zorganizowane przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Kolonie były zorganizowane w dniach 28 lipca – 7 sierpnia w Poraju w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Udział w nich wzięło 119 dzieci.

Każdy dzień zaczynał się i kończył wspólną modlitwą. Pogoda sprzyjała licznym grom, zabawom i rekreacji przy i w basenie na terenie Ośrodka. Oprócz obowiązkowej kąpieli były liczne konkursy i zajęcia sportowe, miedzy innymi kręgle, badminton, siatkówka, piłka plażowa, frisbee, cymbergaj. Nie zabrakło także dyskoteki i zabawy karaoke z dobrą muzyką.
Teren Jury Krakowsko – Częstochowskiej to wspaniałe miejsce nie tylko na odpoczynek, ale także liczne miejsca związane z historią o której uczymy się w szkole. Jednym z takich miejsc jest zespół klasztorny Zakonu Paulinów w Częstochowie, położony na wzgórzu Jasna Góra. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz zbiory wielu innych dzieł sztuki sakralnej. Po zwiedzeniu Klasztoru dzieci uczestniczyły w Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. W Częstochowie dzieci zwiedziły też Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Kolejne miejsca, które zwiedziliśmy to zamki i muzea w Pieskowej Skale, w Ojcowie, oraz jeden z najbardziej imponujących zamków Jury Krakowsko – Częstochowskiej – zamek w Ogrodzieńcu. Wszystkie te miejsca są częścią Szlaku Orlich Gniazd.
W ostatni wieczór zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominek w postaci pendrive’a z nagranymi zdjęciami z kolonii.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Top