XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2013 r.

1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 13 będzie jutro o godz. 9.00, a po niej pierwszy Apel w szkole. Na tę Mszę św. zapraszamy również rodziców i całe grono pedagogiczne. Okazja do Spowiedzi jest dziś na każdej Mszy św., aby z Bogiem zaczynać nowy rok nauki i pracy.

2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu przypada:
• We wtorek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczyste Rozpoczęcie Roku Ministranckiego i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy wszystkich ministrantów, kandydatów i rodziców.

4. Również w czwartek zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od klasy III szkoły podstawowej (i starszych) do ministrantów. Pięknie jest służyć przy ołtarzu Chrystusa. Rodziców zachęcamy do wspierania chłopców w ich dobrych pragnieniach.

5. W I piątek miesiąca od rana odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Można dziś w zakrystii zgłaszać (lub telefonicznie do czwartku) nowych chorych do comiesięcznych odwiedzin księdza.

6. Okazja do spowiedzi i Komunii św. w I piątek będzie: dla dzieci na Mszy św. o godz. 16.30, dorosłych na Mszy św. o 9.00, a po południu spowiedź od 17.30, dla młodzieży i osób pragnących pogłębić wiedzę na temat Credo Msza św. o godz. 19.00 z katechezą „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Komunia św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas każdej Mszy św.

7. W I piątek po Mszy dla dzieci (około 17.15) zapraszamy wszystkich parafian na osobistą (w ciszy) adorację Najśw. Sakramentu, która zakończy się Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa i błogosławieństwem eucharystycznym ok. 17.50.

9. W sobotę rozpoczęcie roku oazowego. Msza św. dla wszystkich oazowiczów o godz. 16.30. Zapraszamy też nowych chętnych.

10. Kancelaria parafialna od tego tygodnia przez cały rok szkolny będzie czynna:
• w środy i piątki od 16.00 – 17.30;
• w soboty od 9.30 – 10.30;
• wskazane jest, aby przychodzić do kancelarii w tych godzinach, bo wtedy na pewno ktoś z księży będzie w biurze;
• Sprawy nagłe można załatwiać o każdej porze, ale warto wcześniej umówić się telefonicznie;
• Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii przed lub po każdej Mszy św. chociaż tydzień przed planowanym terminem, a na niedzielę co najmniej miesiąc szybciej;

11. Przypominamy, że od dziś jest już Msza św. o 13.00. Zapraszamy.

12. Świetlica dla dzieci i młodzieży przy naszym Oratorium w ciągu roku szkolnego działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.30 – 19.30. Zapraszamy.

13. Pośród różnych czasopism wyłożonych z tyłu na stolikach jest też miesięcznik Don Bosco Zachęcamy zwłaszcza rodziców, nauczycieli i wychowawców do prenumeraty tego pisma. W przekonaniu ważności misji wychowania i edukacji, przełożeni Rodziny Salezjańskiej w Polsce postanowili, że pismo będzie kolportowane za darmo. Serdecznie polecamy.

14. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. W następną niedzielę (2-gą września) będzie zbiórka remontowa, którą również przeznaczamy na dar odpustowy, którym będzie renowacja głównych drzwi kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serca!

15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
PONIEDZIAŁEK – 2. 09.
9.00 1. Za nauczycieli, pracowników oświaty, dzieci i młodzież – o Boże bł. na nowy rok nauki i pracy
2. Helena Kamińska – od uczestników pogrzebu
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2. o Boże błog. dla Michasi z okazji 2. urodzin

WTOREK – 3. 09.
9.00 ++ Józef, Rozalia i z rodziny Dzikowskich
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka

ŚRODA – 4. 09
9.00 O Boże błog. dla Stefanii
18.00 1. Za zmarłych z Wypominek Rocznych
2. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka

I CZWARTEK – 5. 09.
9.00
18.00 1. O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej Parafii
2. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka

I PIĄTEK – 6. 09.
9.00
16.30
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2. o Boże błog. dla dzieci, wnuków i prawnuków
19.00 o Boże błog. dla Marysi i Małgosi

I SOBOTA – 7. 09.
9.00
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2. ++ Antoni (35 r. śm.) i Karolina (k)

NIEDZIELA – 8. 09.
8.00 1. W int. członkiń VII Róży – z okazji ich patronalnego święta
2. ++ Ja, Józefa (k), Tadeusz i z rodziny Wojnarowicz
10.00 + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
11.30 ++ Janina, Stanisław i Lucyna Zuzaniuk (7 r. śm.)
13.00 + Maria Głowacka
18.00 W int. Parafian

Top