XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2013 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Ogarniamy troską i modlitwą wszystkich rodziców i wychowawców, aby swoje trudy kształtowania młodego pokolenia opierali na wartościach ewangelicznych.

2. Jeszcze dziś taca jest przeznaczona na dar odpustowy czyli renowację drzwi kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

3. Na dziś jest też wyznaczona zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać za ofiary również na ten cel.

4. Pierwsze spotkanie dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci w naszej Parafii rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św. w 2014 r. będzie jutro o godz. 18.00. Najpierw Msza św. dla dzieci i rodziców a po niej spotkanie z rodzicami.

5. Od piątku rozpoczynamy Nowennę ku czci św. Michała Archanioła – jako duchowe przygotowanie do Odpustu parafialnego. Do udziału w Nowennie – na zakończenie każdej wieczornej Mszy św. – gorąco zachęcamy wszystkich Parafian. Odpust przypada w tym roku w niedzielę. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego przeżywania tej Uroczystości. Kazania będzie głosił ks. Paweł Żurawiński.

6. Bardzo zachęcamy do tego, aby upiec i wystawić jak najwięcej ciasta na odpustowy „Festiwal Ciasta” tym bardziej, że to będzie w niedzielę.

7. Bardzo prosimy gorliwych Parafian o przejrzenie sztandarów i chorągwi kościelnych i zadbanie, aby podczas procesji odpustowej miał je kto nieść. Kiedyś niesienie sztandaru było wyróżnieniem i zaszczytem, a dziś traktowane jest jak kara…

8. W najbliższym tygodniu we Wspólnocie Kościoła czcimy:
• W środę – św. Stanisława Kostkę – patrona polskiej młodzieży;
• w piątek – świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy – męczenników koreańskich;
• w sobotę przypada święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

9. Aby należycie uczcić św. Stanisława Kostkę, patrona młodzieży – w jego święto, czyli w środę, o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św., w której obowiązkowo uczestniczą wszyscy kandydaci do Bierzmowania – wraz z rodzicami – z wszystkich klas gimnazjum (oraz starsi, jeśli chcą się przygotowywać do tego Sakramentu), a po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne dla wszystkich rodziców i kandydatów.

10. W dniach 21-22 września br. odbędzie się 29. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, przeżywana pod hasłem „Polska odnawia małżeńskie śluby”. Na prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity w kościołach naszej Archidiecezji w następną niedzielę, 22 września br. – w duchowej jedności z uczestnikami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin – będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej Parafii na Sumę o 13.00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

11. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do naszego oratorium i świetlicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.30 do 19.30. Chętnych (dzieci i młodzież) do nauki gry na gitarze prosimy o zapisywanie się w Oratorium.

12. Na wieczny spoczynek w minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Władysława Woźniaka, lat 94, z ul. Przytorze. Wieczny odpoczynek…

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
PONIEDZIAŁEK – 16. 09.
9.00 ++ z Żywego Różańca i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące – od IV Róży
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2. + Adamina (k), Bronisław, Adam, Zofia, Michał i z rodz. Łakomiaków i Bonterów
3. + Edyta Jaworowska – z okazji urodzin i imienin

WTOREK – 17. 09.
9.00
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2. + Helena Jabłońska – od uczestników pogrzebu

ŚRODA – 18. 09
9.00
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2.

CZWARTEK – 19. 09.
9.00
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2. + Władysław Woźniak – od sąsiadów

PIĄTEK – 20. 09.
9.00
18.00 1. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
2. Dziękczynna, z prośbą o Boże błog. i łaski dla Cezarego z okazji 9. urodzin

SOBOTA – 21. 09.
9.00
14.00 O potrzebne łaski dla Adama w dniu chrztu oraz jego rodziny
18.00 1. Dziękczynna, z prośbą o Boże błogosław. dla Wioletty i Leszka Smykowskich i ich rodziny z okazji 25-lecia małżeństwa (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich)
2. + Katarzyna Jarosławska – gregorianka

NIEDZIELA – 22. 09.
8.00 1. W int. Parafian
2. ++ z rodziny Gadaczów
10.00 ++ Bronsława (k) i Stanisława (k)
11.30 ++ Józefa (k) i Franciszek Maciejakowie
13.00 + Katarzyna Jarosławska – gregorianka
18.00 Dziękczynna za 50 lat małżeństwa Zdzisławy i Michała Tomczak, z prośbą o Boże bł

Top