XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.10.2013 r.

1. Dziś Kościół nas zachęca do modlitwy za chrześcijan w Syrii, a zwłaszcza za tysiące uchodźców, w tym dzieci, pozostających bez środków do życia. Z tej okazji Caritas Polska organizuje dziś przed kościołami zbiórki do puszek dobrowolnych ofiar na pomoc chrześcijanom syryjskim. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – mówi Pan Jezus. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
– W poniedziałek – M.B. Różańcową;
– W środę – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
– w sobotę – bł. Jana Beyzyma, kapłana i misjonarza wśród trędowatych;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. Rozpoczął się październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych są codziennie o 17.30,
a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Zapraszamy.

4. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

5. W następną niedzielę – 13 października – przypada już XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – papież dialogu”. To wyjątkowa okazja do dziękczynienia za beatyfikację i zapowiedzianą już kanonizację naszego wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II i uczczenia go w jego relikwiach na zakończenie każdej niedzielnej Mszy św. Za tydzień młodzież będzie zbierać do puszek dobrowolne ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspomaga edukację zdolnej a biednej młodzieży, zwłaszcza z małych miejscowości. Bóg zapłać zbierającym i ofiarodawcom za każdy dar serca.

6. Parafia Wniebowzięcia NMP w Dąbiu organizuje wyjazd na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Koszt pielgrzymki wynosi 480 zł. i 165 euro. Plan jest wywieszony w gablocie. Informacje i zgłoszenia u ks. Łukasza w Dąbiu.

7. Na stolikach przy wyjściu są już wyłożone kartki na Wypominki. Na wypominki roczne (z wyraźnym tekstem, że to roczne) są kartki niebieskie. Msza św. w intencji zmarłych z rocznych wypominek jest w każdą I-ą środę miesiąca – czyli to 12 Mszy św. Wypominki listopadowe są dla rozróżnienia na białych kartkach. Prosimy o czytelne wypełnianie, a kartki można składać na tacę tylko w zaklejonej kopercie z godną ofiarą.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej Parafii. W następną – 2. niedzielę miesiąca będzie taca remontowa. Wracamy do zbierania na organy kościelne. Za wszelkie ofiary, zrozumienie i szczodrość składamy z całego serca Bóg zapłać!

Top