XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2013r.

1. Dziś jest obchodzona Rocznica poświęcenia własnego kościoła. Czy przez dar wiary czuję się żywą i współodpowiedzialną częścią Kościoła, który jest Matką wszystkich ochrzczonych?

2. Dziś zebranie Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Na 19.00 wszystkich członków zapraszamy do Oratorium.

3. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcić będziemy:
• Jutro – św. Apostołów – Szymona i Judę Tadeusza;
• We wtorek jest święto patrona naszej wspólnoty zakonnej – bł. Michała Rua, pierwszego następcy św. Jana Bosko.
• W czwartek przypada ostatni dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie Św. Jana Bosko. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielgowie. Na zakończenie Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego Wychowawcy i Przyjaciela młodzieży, a po niej zapraszamy wszystkich chętnych parafian i gości na różaniec za zmarłych w drodze na cmentarz. Zbiórka po Mszy przy kościele. Prosimy zabrać znicze. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa różańcowego o 17.30.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4. W piątek jest UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jednoczymy się z wszystkimi mieszkańcami nieba wyznając wiarę w świętych obcowanie. Prosimy o ich wstawiennictwo w naszej pielgrzymiej drodze do domu Ojca. Wiara w życie wieczne nakłania nas do pamięci o zmarłych, nawiedzamy ich groby, kładziemy kwiaty, zapalamy znicze, modląc się dla nich o dar życia wiecznego wysłużonego wszystkim przez Chrystusa. Przypominamy, że cmentarz jest miejscem świętym, na którym niezbędna jest godna postawa; nie można palić papierosów, żuć gumy, nie wypada rozmawiać przez komórkę i zachowywać się niestosownie. Przypominamy, że kradzież choćby tylko jednego znicza czy kwiatka, albo cokolwiek innego na cmentarzu lub jakakolwiek forma rozboju czy niszczenia jest grzechem świętokradztwa.

5. Msze św. w kościele parafialnym we Wszystkich Świętych będą o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie ma Mszy o 18.00). Procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i poświęceniem grobów – niezależnie od pogody – rozpocznie się przy ołtarzu polowym o 12.30, a Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00.

6. Mamy nadzieję, że wszyscy katolicy jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych będą u spowiedzi św., bo od kwiatów i zniczy na grobie o wiele cenniejszy jest udział we Mszy św. i ofiarowana Komunia św. za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi jest dziś podczas wszystkich Mszy i na każdej Mszy w ciągu tygodnia, a także podczas Nabożeństw różańcowych, a w samą uroczystość – a będzie to również I Piątek miesiąca – spowiedź będzie na wszystkich Mszach (również na cmentarzu). Obecność na Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych jest obowiązkowa (jest to tzw. święto nakazane), dlatego nieobecność jest grzechem śmiertelnym. Natomiast tego dnia – z racji uroczystości – nie obowiązuje piątkowy post.

7. W sobotę jest Dzień Zaduszny – modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.00.

8. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w int. zmarłych za nawiedzenie cmentarza, a 1 i 2-go również za nawiedzenie świątyni, gdy wypełnione zostaną zwykłe warunki odpustu, czyli konieczny jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w int. papieża.

9. Przy wyjściu na stolikach są wyłożone kartki na Wypominki. Na wypominki roczne są kartki niebieskie. Msza św. za zmarłych z rocznych wypominek będzie przez cały rok w każdą I-ą środę miesiąca. Wypominki listopadowe są na małych kartkach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, a kartki można wrzucać na tacę tylko w zaklejonej kopercie z godną ofiarą. W uroczystość Wszystkich Świętych wypominki za zmarłych będzie można zamówić również na cmentarzu, ale tylko do procesji, przy ołtarzu polowym.

10. Od soboty – przez cały listopad o 17.30 w naszym kościele będzie Różaniec z Wypominkami za zmarłych. Zapraszamy.

11. Z racji I piątku miesiąca, który wypada we Wszystkich Świętych odwiedziny chorych z sakramentami św. będą w kolejny piątek – 8 listopada.

12. W gablocie z ogłoszeniami są wywieszone różne oferty pielgrzymek na kanonizację JP II. Organizujemy też w maju 2014 roku 10-dniową pielgrzymkę lotniczą do Francji (m.in. Paryż, Ars, Lourdes). Informacje ogólne są w gablocie. Informacji szczegółowych udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. proboszcz.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
PONIEDZIAŁEK – 28. 10.
9.00 o zdrowie dla Oskara
18.00 1. + Edmund Barbarewicz – od uczestników pogrzebu
2. ++ Tadeusz, Maria i Józef z rodziny Szyndlarewicz

WTOREK – 29. 10.
9.00
18.00 1. + Maria Niedzielska – miesiąc po śmierci

ŚRODA – 30. 10
9.00
18.00 1. Za misje i misjonarzy – od III Róży

CZWARTEK – 31. 10.
9.00
18.00 1. Za wszystkich dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielgowie

PIĄTEK – 1. 11. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
8.00 1. W int. Parafian
2. ++ Rodzice: Rozalia i Józef Dzikowscy i z rodziny
10.00 + Jan Kupiński
11.30
13.00 za zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu

SOBOTA – 2. 11. – Dzień Zaduszny
9.00 1. o Boże błog., zdrowie i łaski dla Ks. Stanisława – od V Róży
2. ++ Józef, Józef, Józef i Franciszka (k)
11.00
18.00 ++ Zygmunt i Jan Pluta, Maria i Stanisław Cieślewicz i z rodziny

NIEDZIELA – 3. 11.
8.00 1. W int. Parafian
2. ++ Józefa (k), Jan, Tadeusz i z rodziny Niemczyk
10.00 ++ Bronisław, Maria i Jan Czarnieccy
11.30 ++ Maria i Wojciech Dobrzańscy i z rodziny
13.00
18.00

Top