UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – 24. 11. 2013r.

1. Dziś jest ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata. Warto pomyśleć, czy dla mnie jest On również Królem? Jest naprawdę Panem mojego życia? Dziś też w całym Kościele kończy się Rok Wiary. Czy moja wiara wzrosła, czy umocniła się? Jaka jest moja osobista więź z Chrystusem?

2. W odpowiedzi na apel Ojca św. o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach, dziś przed naszym kościołem jest zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na pomoc Filipinom, gdzie ucierpiało około 10 milionów mieszkańców. Wielu do dziś jest bez domu i środków do życia. Wielkie Bóg zapłać za wrażliwość serca.

3. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
• w sobotę przypada święto Andrzeja Apostoła – imieniny obchodzi nasz Ks. Proboszcz. Solenizant odprawi Mszę św. imieninową w sobotę o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy i już dziś życzymy mu wielu łask Bożych oraz światła i mocy Ducha Świętego w prowadzeniu naszej Parafii.
• również w sobotę, z racji ostatniego dnia miesiąca, na Mszy wieczornej uczcimy św. Jana Bosko, Ojca i wychowawcę młodzieży przez ucałowanie jego relikwii. Zapraszamy sympatyków tego charyzmatu.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4. Za tydzień w całym Kościele rozpocznie się Adwent, dlatego zachęcamy, aby zabawy andrzejkowe zakończyły się w sobotę do północy. Celem Adwentu jest radosne oczekiwanie na Zbawiciela, jednak trudno jest oczekiwać na przyjście Boga w hałasie i rozgardiaszu. Adwent to czas czuwania i wyciszenia serca.

5. W następną niedzielę będziemy gościć przedstawiciela Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, która prowadzi ośrodki dla ofiar przemocy i samotnych matek. Opowie o działalności Fundacji, a po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki i rozprowadzane za dobrowolną ofiarę materiały (czasopismo „Moja Rodzina” i informator wydany w formie kalendarza z dziećmi na rok 2014).

6. Za tydzień – w I Niedzielę Adwentu – na Sumie o 13.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, dlatego zachęcamy, aby nie kupować w marketach, gdzie opłatki na pewno nie są poświęcone. Również w tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach, ale będą rozprowadzane tylko i wyłącznie przy kościele. Wraz z opłatkami będą rozprowadzane świece wigilijnej pomocy dzieciom.

7. Jak co roku organizujemy akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich naszej Parafii. Przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej za tydzień stanie drzewko z zawieszonymi serduszkami,
z imieniem i wiekiem dziecka. Kto chce zrobić paczkę, zabiera z drzewka serduszko i na kolejną niedzielę przynosi paczkę odpowiednią do płci i wieku tego dziecka i zostawia ją pod drzewkiem razem z serduszkiem, aby paczka trafiła do właściwego dziecka. Paczki zostaną dostarczone dzieciom do domu przed świętami. Już dziś składamy wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.

8. Przypominamy, że Różaniec z Wypominkami za zmarłych jest do piątku codziennie o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału.

9. W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp. Wiesławę Woźniak, lat 89, spoza naszej Parafii oraz Janinę Lubochońską, lat 94, z ul. Borowej. Wieczny odpoczynek…

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
PONIEDZIAŁEK – 25. 11.
9.00 Za zmarłych rodziców salezjanów
18.00 1. O Boże błog. i potrzebne łaski dla misjonarzy – od Róży Ojców
2. o zdrowie i Boże błog. dla Marka
3. za zmarłe członkinie II Róży

WTOREK – 26. 11.
9.00 + Marianna Sawicka
18.00 1. O zdrowie i Boże błog. dla VIII Róży
2. + Józef Sobczak

ŚRODA – 27. 11
9.00
18.00 1. za zmarłe członkinie VIII Róży
2. + Bożena Szmurło (6 r. sm.) – od rodziny

CZWARTEK – 28. 11.
9.00
18.00 1.

PIĄTEK – 29. 11.
9.00 ++ Tadeusz Jarnutowski (3 r. śm.), Maria, Józef i Stanisław z rodziny Całych
18.00 1. + Stanisława (k) Walburg – od uczestników pogrzebu
2. + Andrzej Łaźniowski

SOBOTA – 30. 11. – św. Andrzeja Apostoła
9.00 o Boże błog. dla Barbary
18.00 1. O Boże błog. dla ks. Andrzeja z okazji Imienin – od V Róży

I NIEDZIELA ADWENTU – 1. 12.
8.00 1. W int. Parafian
2. Dziękczynna za 40 lat małżeństwa Barbary i Adama z prośbą o dalsze łaski i bł. B.
10.00 + Czesław Orlenkowicz (3 r. śm.)
11.30
13.00 + Danuta i Bogdan oraz rodzice: Stefan i Maria Tomczyk
18.00 + Roman Głowacki (2 r. śm.)

Top