I NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2013r.

1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Nie chodzi tylko o przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, ale o gotowość na ostateczne przyjście Boga w pełni chwały na końcu czasów. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się wyjątkowo w czwartek 19 grudnia. Już dziś do udziału zapraszamy. Po zakończeniu Roku Wiary ten nowy rok liturgiczny jest w Kościele polskim wezwaniem i zachętą do wszystkich wierzących, by nieustannie wyznawać „wierzę w Syna Bożego”.

2. Dziś gościmy przedstawiciela Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, która prowadzi ośrodki dla ofiar przemocy i samotnych matek. Prezentuje działalność Fundacji, a przed kościołem rozprowadza za dobrowolną ofiarę materiały (pismo „Moja Rodzina” i informator w formie kalendarza z dziećmi na rok 2014).

3. Dziś na Sumie o 13.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny, a od przyszłej niedzieli będzie je można nabyć tylko przed kościołem lub w zakrystii. Przypominamy, aby nie kupować opłatków w marketach, bo tamte na pewno nie są poświęcone.

4. Od dziś Oaza rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które już od wielu lat stają na naszych stołach wigilijnych, a ich płomień jest świadectwem tego, że nasze serca płoną ogniem szczerej i ofiarnej miłości. Za małe świece składamy w ofierze przynajmniej 5 zł., a za pozostałe 15 zł. Młodzież sprzedaje również kartki świąteczne. Zapraszamy.

5. Przez wszystkie dni powszednie Adwentu w naszym kościele o godz. 9.00 będą tzw. Roraty czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, która pierwsza otwarła serce dla Boga. Roraty dla dzieci będą w środy o 7.00 rano i w piątki o 16.30. Zachęcamy wszystkie dzieci do przychodzenia na Roraty i przynoszenia lampionów oraz serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami.

6. Jak co roku organizujemy akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich naszej Parafii. Przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej już stoi drzewko z zawieszonymi serduszkami, z imieniem i wiekiem dziecka. Kto chce zrobić paczkę, zabiera z drzewka serduszko i za tydzień przynosi paczkę odpowiednią do płci i wieku tego dziecka i zostawia ją pod drzewkiem razem z tym serduszkiem, aby paczka trafiła przed świętami do właściwego dziecka. Składamy wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.

7. W I czwartek miesiąca o 18.00 Msza św. o powołania do służby Bożej. Na wspólnej modlitwie gromadzą się wszyscy ministranci wraz z bliskimi.

8. W I piątek od rana odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Można zgłaszać w zakrystii również tych chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. przed świętami. W I Piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusowemu będzie: dla dzieci podczas Rorat o 16.30, dla dorosłych na Mszy o 9.00 i 18.00, a także od 17.15 – podczas adoracji Najśw. Sakramentu, na którą wszystkich gorąco zapraszamy; a dla młodzieży okazja do spowiedzi podczas Mszy św. o 19.00. Na tę Mszę św. (o19.00) zapraszamy nie tylko młodzież, ale wszystkich, którzy pragną być na Mszy I-piątkowej, a dłużej pracują.

9. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu:
• We wtorek czcimy św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
• W środę – św. Barbarę, patronkę górników i hutników;
• W piątek – św. Mikołaja, biskupa;
• W sobotę wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• W następną niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to jedno z największych świąt maryjnych Kościoła Katolickiego.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

10. Św. Mikołaj zaprasza do Oratorium w następną niedzielę: dzieci młodsze – od maluchów do klasy 0 na 14.30, klasy I – III na 16.00, a klasy IV do VI od 17.30 do 18.30.

11. Następna niedziela to Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie oraz zbiórka dobrowolnych ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. To również II niedziela miesiąca – w naszej Parafii będzie taca remontowa.

13. Pragniemy, aby w każdą II i IV niedzielę miesiąca Msza św. o 18.00 była specjalną Mszą św. dla małżeństw i rodzin. Zachęcamy również chętnych do włączenia się we wspólne przygotowanie liturgii – zwłaszcza w grę na różnych instrumentach oraz śpiew. Zapraszamy również ojców do włączenia się w służenie przy ołtarzu i liturgię słowa. Najważniejsze niech będzie wspólne uwielbienie Boga. Zapraszamy już za tydzień na 18.00.

14. Przypominamy, że na stoliku z tyłu kościoła co miesiąc pojawia się pismo Don Bosko przeznaczone zwłaszcza dla rodziców i wychowawców. Jest za darmo. Polecamy je uwadze parafian zainteresowanych wychowaniem młodych.

15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
PONIEDZIAŁEK – 2. 12.
9.00 o zdrowie i Boże błogosław. w rodzinie
18.00 1. + Józef Sobczak

WTOREK – 3. 12.
9.00
18.00 1.

ŚRODA – 4. 12
9.00
18.00 1. za zmarłych z Wypominek Rocznych

I CZWARTEK – 5. 12.
9.00
18.00 1. O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zwł. z naszej Parafii

I PIĄTEK – 6. 12.
9.00 ++ Tadeusz Jarnutowski (3 r. śm.), Maria, Józef i Stanisław z rodziny Całych
16.30
18.00 1. + Ryszard Jakusik (35 r. śm.)
2. o Boże błog., zdrowie i opiekę MB dla Weroniki z okazji 18. urodzin
19.00

SOBOTA – 7. 12.
9.00 o Boże błog. i opiekę Niepokalanej dla całej rodziny
18.00 1. ++ Marian Chwil (35 r. śm.) i z rodzin: Chwilów i Duńskich
2. o Boże błog. i opiekę Niepokalanej dla całej rodziny

II NIEDZIELA ADWENTU – 8. 12. – uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
8.00 1. W int. Parafian
2. + Rozalia Serbinowicz (20 r. śm.)
10.00 + Teresa Kuligowska (21 r. śm.)
11.30 + Leokadia Zima
13.00 +.+ Jan Jarosławski (3 r. śm.) i ks. Jan Bejnarowicz (35 r. śm.)
18.00 + Celina Maruszak (20 r. śm.)

Top