II DZIEŃ ŚWIĄT – ŚW. SZCZEPANA – 26 XII 2013 r.

1. Dziś czcimy św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła i tradycyjnie ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Za życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę w domach i rodzinach naszej Parafii. Jako kapłani pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie i życzliwość. Pan Jezus do swoich Apostołów powiedział: „Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”. Kapłani przybywają więc w imieniu Jezusa Chrystusa, przynoszą Boży pokój i błogosławieństwo. Przypominamy, że na wizytę kolędową należy przygotować w mieszkaniu stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło (woda święcona jest wystawiona w specjalnym zbiorniku przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej), a także Pismo św. oraz podpisane przez katechetę zeszyty do religii dzieci i młodzieży (lub zaświadczenie o uczęszczaniu na religię). Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o 10.00. W niedziele i święta nakazane nie kolędujemy. Jeśli ktoś nie zdąży z pracy, może poprosić o późniejszą wizytę lub zaprosić na kolędę uzupełniającą w innym terminie. Przypominamy, żeby wszystkie psy były pozamykane, bo ministranci nie mogą zapowiedzieć wizyty i ksiądz może ominąć mieszkanie lub posesję. Już dziś dziękujemy za życzliwość, gościnność i miłe spotkania w Waszych domach.

ROZKŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZE DNI JEST NASTĘPUJĄCY:
PIĄTEK – 27 XII od 16.00 – Przylesie i Zagajnikowa, Paula Robiena i Strumykowa, Wiklinowa i Końcowa, Stary Szlak, Drwali, Miętowa i Mroczna,
SOBOTA – 28 XII – od 10.00 – Lutyków i Rozdroże; Kapliczna i Owsiana, Sadowa, Gromadzka i Doleńców

3. Podczas całej kolędy (do 11 stycznia) kancelaria będzie czynna tylko w soboty od 8.30 do 9.30. Msze św. w dni powszednie są tylko o 9.00, a w soboty również o 18.00.

4. Za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii oraz na seminarium gorąco dziękujemy.

Top