Półkolonie zimowe 2008

Parafia pod wezwaniem św. Michała Archanioła i wychowawcy świetlicy środowiskowej, działającej przy naszym Oratorium, po raz kolejny zorganizowali wypoczynek zimowy dla ponad 40 osobowej grupy dzieci z naszej dzielnicy.

Półkolonie to czas radości, integracji i wzrostu w wartościach chrześcijańskich. Dni odpoczynku i zabawy został zainaugurowane Mszą świętą a każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą.

Pierwszy tydzień ferii zimowych był pełen atrakcji dla uczestników półkolonii. Program obejmował zapoznanie dzieci z położeniem geograficznym, zwyczajami, i ciekawostkami (w tym poznanie kilku słów w danym języku) niektórych krajów europejskich. Przybliżone zostały: Włochy, Hiszpania, Francja i Holandia.

Każdy dzień był dodatkowo bogaty w atrakcje. Pierwszego dnia na miejscu przeprowadziliśmy różne gry i zabawy. Pomagali w tym, oprócz wychowawców (ks. Tomasz, pani Anna Krzyżanowska, pani Grażyna Szybiak, pani Anna Żerebecka) również wolontariusze z Włoch: Massimo i Gabriele. Tego dnia dzieci między innymi przygotowały „Pizzę” i wiązały „makaron”. Drugiego dnia mieliśmy atrakcyjny wyjazd na basen „Laguna” w Gryfinie. Trzeciego dnia udaliśmy się do centrum Szczecina, do kina Helios na projekcję filmu. Do wyboru mieliśmy Asterixa na olimpiadzie i Zaczarowaną. Czwartego dnia wyjechaliśmy do Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu na sportową rywalizację z innymi ośrodkami prowadzącymi półkolonie. Piątego dnia: wspólna zabawa. Starsze dzieci pojechały do kręgielni a młodsze bawiły się w sali zabaw „Tornado”.

Półkolonie, jak się po raz kolejny okazało, były wspaniałą okazją, aby poznać nowych kolegów i koleżanki oraz pożytecznie i kulturalnie spędzić czas. Wszyscy uczestnicy żałowali, że te dni skończyły się tak szybko i już tęsknią do następnych półkolonii.

Wciąż aktualne jest zaproszenie skierowane do dzieci i młodzieży by brać udział w zajęciach świetlicy, która działa w Oratorium codziennie w godzinach od 15.30 do 19.30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Top