Ks. Profesor Jacek Kochański skończył 95 lat

Ks. Jacek kochański SDB„Silny i dobry człowiek jest jak drzewo, dające cień spieczonej ziemi lub jak skała udzielająca schronienia w czasie burzy”
– bł. Jan Paweł II
Te słowa błogosławionego Jana Pawła II trafnie opisują życie ks. „Profesora” Jacka Kochańskiego. Przez 45 lat posługi w naszej parafii – jest z nami od 1 sierpnia 1968 roku – wychował liczne pokolenia młodych ludzi. Zawsze młody, uśmiechnięty, skory do żartów, zawsze mający czas na rozmowę i jednocześnie zajęty. Mimo swojego wieku nadal opiekuje się chórem parafialnym i… jeździ na rowerze. Święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 1946 roku, w czerwcu tego roku będzie obchodzić 68 rocznicę swoich święceń. Co prawda nie jest najstarszym kapłanem w naszej Inspektorii, starszym o dwa lata jest ks. Stanisław Jezierski w Wyższym Seminarium Duchownym w Lądzie n. Wartą, ale za to ks. Jacek jest kapłanem z najdłuższym stażem kapłańskim.

Czego życzyć tak dostojnemu Jubilatowi? Dziękujemy Ci za wierne trwanie przy Bogu, za pójście za Jezusem i złożenie w Nim wszelkich nadziei, za świadectwo wiary i ofiarnej służby. Życzymy zdrowia i sił na dalsze lata apostolskiej pracy. Niech Duch Święty opromienia Cię swym światłem i uświęca Twoje kapłaństwo i dalszą służbę przez co najmniej kolejne 95 lat!

Top