PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 21 IV 2014

pon-ikona-20141. Dziś drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na KUL oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. W najbliższą niedzielę jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, jako Nowennę przygotowującą do tego święta, codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę po wszystkich Mszach będzie zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Za tydzień – właśnie w niedzielę Miłosierdzia – będzie wielkie wydarzenie dla naszej Ojczyzny i wszystkich wierzących Polaków – o godz. 10.00 na Placu św. Piotra papież Franciszek uroczyście ogłosi naszego Rodaka – Jana Pawła II – świętym Kościoła Katolickiego. Tego dnia w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 – zachęcamy wszystkich do oglądania transmisji Mszy św. kanonizacyjnej w TV. Zapraszamy na inne Msze św. a zwłaszcza o godz. 13.00, która będzie Mszą dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II. Na wszystkich Mszach będzie ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II (z jego krwi). Na zakończenie Mszy św. o 13.00 będzie również nabożeństwo dziękczynne z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

4. Z okazji kanonizacji Jana Pawła II, płomień ze świątyni w Łagiewnikach trafia w tych dniach do parafian w całej Polsce. „Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia” przygotowuje wiernych i symbolicznie jednoczy w dniu ogłoszenia papieża świętym. Akcja nawiązuje do wizyty Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w 2002 r. Wówczas, podczas konsekracji świątyni, papież wezwał do „rozniecenia iskry Bożej łaski” oraz „przekazywania światu ognia miłosierdzia”, co było nawiązaniem do słów Jezusa do św. Faustyny Kowalskiej. W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory płonie nieustannie w łagiewnickiej świątyni. To nie jest ogień olimpijski, to jest symbol, który ma zjednoczyć całą Polskę i pozwolić wszystkim ludziom, Polakom związanym z Janem Pawłem II, zjednoczyć się w dniu kanonizacji. Nie jest możliwe, żeby wszyscy wierni pojechali do Rzymu na uroczystość kanonizacji, dlatego ta symboliczna iskra pozwala połączyć się duchowo z Watykanem i uczestnikami kanonizacyjnej Mszy świętej. Dlatego od Wielkiego Piątku ta iskra miłosierdzia jest obecna w naszej świątyni i każdy może zabrać ją do swego domu. Wystarczy przynieść znicz i zapalić od tego łagiewnickiego płomienia. Niech ten płomyk w naszych domach będzie zachętą i okazją do wspólnej modlitwy i refleksji nad dziełem polskiego papieża.

5. Z racji Oktawy Wielkanocy Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski, musi być przesunięta ze środy na następny poniedziałek.

6. Mamy jeszcze kilkanaście miejsc na kolonie do Biskupina. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Proboszcz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Kochani, przy okazji świąt ośmielamy się przypomnieć i zaapelować, abyście pamiętali o swoich bliskich, żywych i zmarłych również przed Bogiem. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w rocznicę śmierci, czy z okazji urodzin, albo w rocznicę ślubu czy z okazji imienin. W naszej Parafii za zamawianą intencję mszalną zawsze jest dowolna ofiara. Prosimy też o nieco wcześniejsze zgłaszanie się, ponieważ czasem są problemy ze znalezieniem miejsca zwłaszcza na niedziele i święta.

8. Intencje mszalne na ten tydzień:
WTOREK – 22. 04.
9.00
18.00 1. ++ Ryszard Kulpa (1 r. śm.) i Kazimierz
2. ++ z rodzin Przybylskich i Karpiniec

ŚRODA – 23. 04.
9.00 ++ Maria i Wojciech oraz rodzeństwo
18.00 1. ++ Katarzyna Jarosławska i z rodziny Jarosławskich

CZWARTEK – 24. 04.
9.00
18.00 1. ++ członkinie V Róży
2. + Stanisław Dróżka – od uczestników pogrzebu
3. o zdrowie i Boże błog. dla członkiń VIII Róży i ich rodzin

PIĄTEK – 25. 04.
9.00
18.00 1. + Andrzej Rosiak – od uczestników pogrzebu

SOBOTA – 26. 04.
9.00
18.00 1. + Julian Głowacki – od uczestników pogrzebu

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA– 27. 04.
8.00 1. w int. Parafian
2.
10.00 NIE MA MSZY – KANONIZACJA JANA PAWŁA II
11.30 O Boże błog. i opiekę Maryi dla nowonarodzonego Franciszka
13.00 DZIĘKCZYNNA ZA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II
18.00 ++ Wiktoria, Jan i z rodziny Biernacików

Top