NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 15 VI 2014

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Umacniamy i wyznajemy naszą wiarę w trójjedynego Boga.

2. Dziś też przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar na pomoc powodzianom na Bałkanach. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – czyli BOŻE CIAŁO. Z Chrystusem Eucharystycznym – wyjdziemy w procesji na ulice naszego Osiedla. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. Zadbajmy o czystość serca przez spowiedź świętą, a udział w procesji niech będzie autentycznym i szczerym wyznaniem wiary, niech będzie świadectwem tego, że wierzymy w Boga żywego i że jest On prawdziwie obecny w naszym życiu. Msze św. w Boże Ciało: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00; o godz. 11.30 – Msza św. centralna z procesją do 4 ołtarzy. Nie ma Mszy o 13.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego i pobożnego udziału we Mszy św. i w procesji.

4. Procesja tradycyjnie przejdzie ulicami: Bałtycką, Łowczych i Zawrotną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według tradycji z poprzednich lat. Bardzo serdecznie prosimy, aby naprawdę więcej osób włączyło się w przygotowanie i dekorowanie ołtarzy. Prosimy również o wystrój domów i okien – zwłaszcza na trasie procesji.

5. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego, odświeżenie i przystrojenie chorągwi i sztandarów do niesienia. Prosimy o zaangażowanie w sypanie kwiatków – zwłaszcza dziewczynki po I Komunii oraz rocznicowe. Jeśli ktoś ma w ogródku opadające kwiaty, prosimy przynosić je na plebanię lub do kościoła dla dzieci do sypania.

6. Centralnej Mszy św. o 11.30 w Boże Ciało będzie przewodniczył Ks. Zdzisław Lepper, salezjanin, który przed laty pracował w naszej parafii i obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Otoczmy Jubilata naszą życzliwą i serdeczną modlitwą.

7. Zapraszamy na OKTAWĘ Bożego Ciała – od piątku przez cały tydzień codziennie na zakończenie Mszy wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału, a dzieci zachęcamy do sypania kwiatków, młodzież i dorosłych do sztandarów i feretronów, Żywy Różaniec ze świecami.

8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
– We wtorek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
– w sobotę – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika,
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

9. Zebranie dotyczące wyjazdu na Kolonię do Biskupina będzie jutro o 19.00 w Oratorium. Obecność wszystkich rodziców jest obowiązkowa. Dzieci też mogą być obecne.

10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które są codziennie na zakończenie Mszy wieczornej.

11. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 powitamy nowego Ks. Proboszcza Gwidona Ekerta. W obecności przełożonego Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile, Ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, złoży on wyznanie wiary i przejmie odpowiedzialność za wielgowską parafię. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza grupy i wspólnoty na to ważne wydarzenie w życiu naszej Parafii i zachęcamy do modlitwy za nowego proboszcza. Jako proboszcz kończący kadencję, już dziś dziękuję za 6 lat życia w tym środowisku oraz za współpracę z wielu życzliwymi ludźmi, za okazane serce i zrozumienie. Jeśli kogokolwiek zraniłem, najmocniej przepraszam, a na nieżyczliwych i niechętnych mojej osobie się nie gniewam i nie mam o nic pretensji, bo najczęściej nie mają pojęcia o funkcjonowaniu parafii i odpowiedzialności proboszcza. Wielkie Bóg zapłać za każdy uśmiech i dobre słowo, a nade wszystko za modlitwę.

12. Intencje mszalne na ten tydzień:
PONIEDZIAŁEK – 16. 06.
9.00 O zdrowie i Boże błog. dla Antoniego Kornickiego z okazji 75. urodzin
18.00 + Maria Łężna – gregorianka
18.00 + Andrzej Czarnecki – gregorianka
18.00 + Zofia Wtorek – od uczestników pogrzebu

WTOREK – 17. 06.
9.00 + Andrzej Czarnecki – gregorianka
18.00 + Maria Łężna – gregorianka
18.00 + Marianna Flisikowska (34 r. śm.)
18.00 + Grzegorz Górski – od uczestników pogrzebu

ŚRODA – 18. 06.
9.00 Dziękczynna za 1. Rok życia Adasia oraz o Boże bł. dla Martynki z ok. 8. urodzin
18.00 Dziękczynna za 25 lat małżeństwa Teresy i Marka z prośbą o B. błog. i potrzeb. łaski
18.00 Dziękczynna za 20 lat małżeństwa Katarzyny i Andrzeja z prośbą o B. bł. dla rodziny
18.00 + Andrzej Czarnecki – gregorianka
18.00 + Maria Łężna – gregorianka

CZWARTEK – 19. 06. – BOŻE CIAŁO
8.00 + Jan Serbinowicz (23 r. śm.)
8.00 + Maria Łężna – gregorianka
10.00 + Stanisław Chodzicki (7 r. śm.)
11.30 W int. Parafian
18.00 + Andrzej Czarnecki – gregorianka

PIĄTEK – 20. 06.
9.00
18.00 + Maria Łężna – gregorianka
18.00 + Andrzej Czarnecki – gregorianka
18.00 O Boże błog. dla Janka Koniarskiego z okazji 9. urodzin

SOBOTA – 21. 06.
9.00 + Jan Buczkowski (32 r. śm.)
17.00 W int. nowożeńców: Anny i Adama
18.00 + Andrzej Czarnecki – gregorianka
18.00 + Maria Łężna – gregorianka

NIEDZIELA – 22. 06.
8.00 W int. Parafian
8.00 + doktor Krystyna Wójtowicz (5 r. śm.)
10.00 + Maria Łężna – gregorianka
11.30 O Boże błog. i potrzebne łaski dla Mateusza z ok. 18. urodzin
13.00 Dziękczynna za posługę proboszcza Andrzeja i o B. błog. dla nowego x Proboszcza – od V Róży
13.00 + Andrzej Czarnecki – gregorianka
18.00 ++ Zbigniew Sieluk (2 r. śm.) i rodzice z obojga stron

Top