Czas na zmiany w naszej parafii

Ks. Gwidon Ekert podpisuje wyznanie wiaryDzisiaj, w niedzielę 22 czerwca wspólnie przeżywaliśmy na Eucharystii o godzinie 13:00 wprowadzenie na urząd nowego proboszcza naszej parafii, ks. Gwidona Ekerta. Mszę Świętą celebrował i Homilię wygłosił ks. Inspektor Marek Chmielewski. Podczas Mszy nowy proboszcz odmówił Credo – wyznanie wiary, do którego była dołączona specjalna forma końcowa. Po złożeniu podpisu pod wyznaniem wiary, rozległy się gromkie brawa. Na zakończenie Mszy przedstawiciele Grup i Ruchów działających przy naszej parafii, Zespołu Szkół oraz indywidualni parafianie złożyli podziękowania dotychczasowemu proboszczowi ks. Andrzejowi Marchewce za dotychczasową pracę i powitali nowego proboszcza ks. Gwidona Ekerta.

Ks. Proboszcz Gwidon Ekert SDB urodził się 25 kwietnia 1957r. w Żerkowie w województwie wielkopolskim. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie trafił do Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą, w którym 22 sierpnia 1982r. złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie otrzymał 11 czerwca 1983r.
Do tej pory pracował w parafiach:
1983-1987 Główczyce
1987-1991 Gdańsk Orunia
1991-1994 Czaplinek
1994-2003 Szczecin p. Jan Bosko
2003-2004 Piła p. Jan Bosko
2004-2010 Piła p. Świętej Rodziny
2010-2014 Szczecin Szkoły Salezjańskie

Ks. Gwidon nie jest nieznanym w naszej parafii. Często uczestniczył w Mszach Świętych, głosił Rekolekcje, pomagał jako wychowawca w koloniach letnich. „Od zawsze” związany jest z Oazą. Pochodzi z rodziny w której tradycje salezjańskie zaczęły się na przełomie XIX i XX wieku.
Ks. Proboszcz Gwidon Ekert imieniny obchodzi 12 września. Witamy w naszej parafii ks. Gwidonie!!!

Ks. Andrzej Marchewka po sześciu latach pracy w naszej Parafii, pełniąc funkcję Proboszcza i Dyrektora Wspólnoty Zakonnej odchodzi i udaje się do pracy jako ekonom w Salezjańskich Szkołach w Bydgoszczy. Od początku swojej posługi ks. Andrzej sprawnie administrował parafią, godnie ją reprezentował i dał się poznać jako dobry organizator. Dowodem jego zaangażowania są liczne dzieła i inwestycje powstałe za jego kadencji. Za wszelkie działania i zaangażowanie składamy serdeczne podziękowania.
Odchodzącego i przybywającego otoczmy naszą modlitwą, niech na dalszą pracę Bóg otacza Was swoją łaską, a Matka Boska ma Was w swojej opiece.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Top