I Niedziela Adwentu

*Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Adwentu – radosny czas oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa. Za dwa tygodnie rekolekcje w naszej parafii – już dziś ogarnijmy ten czas modlitwą i pamiętajmy o takim zorganizowaniu czasu, by wziąć w nich czynny udział.

*Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim którzy włączyli się w akcję „suche drzewko”. Paczki z imieniem i wiekiem dziecka przynosimy dziś do kościoła. W dzień świętego Mikołaja (6 grudnia br.) zostaną one przekazane dzieciom. Jeszcze raz wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

*Dzisiaj (niedziela 02 grudnia br.) w naszym kościele czuwanie modlitewne, którym pragniemy rozpocząć czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Bardzo serdecznie zapraszam na godzinę 19.30. Czuwanie został przygotowany przez młodzież Oazową.

*Przed kościołem młodzież Oazowa sprzedaje kartki „świąteczne” i świece.

*W czasie Mszy Świętej o godzinie 11.30, poświecenie Opłatków na stół Wigilijny. Bardzo proszę Panie i Panów z Żywego Różańca o pomoc w rozniesieniu Opłatków. Można je również odebrać w zakrystii.

*Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich na wtorkową Mszę Świętą (04 grudnia br.), którą pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za przybycie do tej parafii przed 60 laty salezjanów. Pierwszym kapłanem – salezjaninem był ksiądz Paweł Krasek. Po Mszy Świętej spotkanie w Oratorium wszystkich, którzy chcą włączyć się w działalność Rodziny Salezjańskiej.

*Msze święte Roratnie – ku czci Matki Bożej – będą odprawiane w środy i piątki o godzinie 7.00 (rano), zapraszamy na nie w sposób szczególny dzieci, które przychodzą pod opieką dorosłych z lampionami. W piątki po Mszy Świętej kakao w Oratorium. Serdecznie zapraszam.

*W środę rozpoczniemy triduum do Uroczystości NMP Niepokalane Poczętej, które przypada w sobotę – 08 grudnia br. W niedzielę 09 grudnia br. o godzinie 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej komunii św. Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci.

*W czwartek (06 grudnia br.) pierwszy czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców.

*W piątek rano odwiedzimy chorych, a po południu spowiedź dla dzieci o godzinie 16.30, dla dorosłych o godzinie 18.00, dla młodzieży o godzinie 19.30

*W przyszłą niedzielę – 9 grudnia 2007 r. Mikołajki dla dzieci. Na godzinę 15.00 zapraszamy wszystkie dzieci do kl. III włącznie, a kl. IV – VI. Na godzinę 17.00. Przygotowano miłe niespodzianki.

*Intencje …

*W tym tygodniu na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy:
śp. Jerzego Bochińskiego, który przeżył 60 lat, mieszkał przy ulicy Łowczych 15,
byłą parafiankę śp. Wiktorię Wypych, która przeżyła 77 lat, ostatnio mieszkała przy ulicy Brązowej 17
śp. Bożenę Szmurło, która przeżyła 46 lat, mieszkała przy ulicy Borsuczej 15.
Na wtorek został zaplanowany pogrzeb śp. Zofii Kurzawa ze Sławociesza.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Top