I NIEDZIELA ADWENTU – 30.11.2014 r.

1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Adwentu, która akcentuje prawdę: Pan przychodzi – Pan przyjdzie. Rozpoczynający się Adwent wkłada w nasze usta i serca wołanie i zarazem modlitwę: Marana tha; Maran atha! Tę samą modlitwę w języku aramejskim można dzielić na dwa sposoby i w konsekwencji także różnie rozumieć: Marana tha – „Przyjdź Panie nasz!”, albo Maran atha – „Pan nasz przyszedł”. Podwójny sposób czytania uwidacznia specyficzny charakter chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Jest ono wołaniem „Przyjdź!” i jednocześnie pełną wdzięczności pewnością: „On już przyszedł”.

2. Dziękujemy ks. Witoldowi Szulczyńskiemu – salezjaninowi, który od 1993 roku pracuje w Gruzji w Tbilisi za wygłoszone słowo. Wspieramy go naszą modlitwą i naszym otwartym sercem. Bóg zapłać za wasze wrażliwe serca!!!

3. Dziś na Sumie o 13.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny, a od przyszłej niedzieli będzie je można nabyć przed kościołem lub w zakrystii. Złożone ofiary przeznaczymy na spłacanie ogrzewania.

4. Od dziś Oaza rozprowadza świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które już od wielu lat stają na naszych stołach wigilijnych, a ich płomień jest świadectwem tego, że nasze serca płoną ogniem szczerej i ofiarnej miłości. Za małe świece składamy w ofierze 5 zł., a za pozostałe 15 zł.

5. Przez wszystkie dni powszednie Adwentu w naszym kościele o godz. 9.00 będą tzw. Roraty czyli Msza św. ku czci Matki Bożej, która pierwsza otwarła serce dla Boga. Roraty dla dzieci będą we wtorki i w piątki
o 16.30
. Zachęcamy wszystkie dzieci do przychodzenia na Roraty i przynoszenia lampionów oraz serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami.

6. Jak co roku organizujemy akcję „Paczka od św. Mikołaja”, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich naszej Parafii, także z Różańska i Barnówka par. Dębno. Przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej za tydzień stanie drzewko z zawieszonymi serduszkami, z imieniem i wiekiem dziecka. Kto chce zrobić paczkę, zabiera z drzewka serduszko i na kolejną niedzielę przynosi paczkę odpowiednią do płci i wieku tego dziecka i zostawia ją pod drzewkiem razem z serduszkiem, aby paczka trafiła do właściwego dziecka. Prosimy nie wkładać owoców. Paczki zostaną dostarczone dzieciom do domu przed świętami. Już dziś składamy wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.

7. W I czwartek miesiąca o 18.00 Msza św. na którą szczególnie zapraszamy ministrantów z rodzinami. Będziemy się modlić w Waszej intencji oraz o nowe powołania do służby Bożej z naszej Parafii.

8. W I piątek od rana odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Można zgłaszać w zakrystii również tych chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. przed świętami. W I Piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. będzie: dla dzieci podczas Rorat o 16.30, dla dorosłych na Mszy o 9.00 i 18.00, a także od 17.15 – podczas adoracji Najśw. Sakramentu, na którą wszystkich gorąco zapraszamy; a dla młodzieży okazja do spowiedzi podczas Mszy św. o 19.00. Na tę Mszę św. (o19.00) zapraszamy nie tylko młodzież, ale wszystkich, którzy pragną być na Mszy I-piątkowej, a dłużej pracują.

9. We wspólnocie Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • W środę św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
  • W czwartek – św. Barbarę, patronkę górników i hutników;
  • W sobotę – św. Mikołaja, biskupa;

10. Następna niedziela to Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie oraz zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Przypominamy, że na stoliku z tyłu kościoła co miesiąc pojawia się pismo Don Bosko przeznaczone zwłaszcza dla rodziców i wychowawców. Jest za darmo. Polecamy je uwadze parafian zainteresowanych wychowaniem młodych.

12. Drodzy Parafianie!
W sobotę 6 grudnia o godz. 17.30, Mszą Św. Pontyfikalną, Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga rozpocznie kanoniczną wizytację naszej Parafii. Jest to bardzo ważny czas dla nas. Ks. Abp pragnie wspólnie z nami się modlić, swoim słowem umocnić nas w wierze a także wskazać nam drogę wiary, by była ona dla nas pomocą w odnajdywaniu swojej chrześcijańskiej tożsamości. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w sobotę (17.30) i w niedzielę na Mszach Św. o 10.00 i 11.30.  

13. W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy śp. Krzysztofa Urbanowicza, lat 56. Wieczny odpoczynek…

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień:

PONIEDZIAŁEK – 1. 12.
9.00 Dziękczynna za otrzymane łaski za przyczyną MB Różańcowej
18.00 + Roman Głowacki
18.00

WTOREK – 2. 12.
9.00
16.30
18.00 Dziękczynna za otrzymane łaski za przyczyną MB Różańcowej
18.00

ŚRODA – 3. 12.
9.00
18.00 Za Zmarłych z Wypominek Rocznych
18.00 Dziękczynna za otrzymane łaski za przyczyną MB Różańcowej
18.00

I CZWARTEK – 4. 12.
9.00
18.00 W int. ministrantów i ich rodzin i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
18.00 Dziękczynna za otrzymane łaski za przyczyną MB Różańcowej
18.00 + Maria Senkow od uczestników pogrzebu

I PIĄTEK – 5. 12.
9.00 Dziękczynna za otrzymane łaski za przyczyną MB Różańcowej
16.30
18.00
19.00

I SOBOTA – 6. 12.
9.00 + Katarzyna i Mikołaj Paradiuk
9.00 O błog. Boże dla Barbary i pomyślne rozwiązanie trudnej sytuacji zawodowej
17.30 Ksiądz Arcybiskup – w intencji całej Parafii
17.30 Dziękczynna za otrzymane łaski za przyczyną MB Różańcowej
17.30 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Tomka z okazji 18 urodzin

NIEDZIELA – 7. 12.
8.00 W intencji Parafian
10.00 Ksiądz Arcybiskup – intencja własna
10.00 + Czesław Orlenkowicz 4 r. śm.
11.30 Ksiądz Arcybiskup – intencja własna
11.30 + Marian Wojtaszak w 1 r. śm.
13.00 Dziękczynna za otrzymane łaski za przyczyną MB Różańcowej
18.00 + Halina Jędrzejczak w 30 r. śm.
18.00 + Michał Krzyczkowski w 10 r. śm.

Top