OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 I 2015 r.

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Na zakończenie każdej Mszy św. jest poświęcenie kadzidła i kredy, które zabieramy do domu, aby zapach kadzidła był świadectwem czci oddawanej Bogu, a znak kredy na drzwiach oznaczeniem, że mieszka tam rodzina katolicka. Także dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Trwa w naszej Parafii kolęda. Jeśli może jakiś dom opuściliśmy lub nie było kogoś w domu w terminie przez nas proponowanym, to można zaprosić kapłana na tzw. kolędę uzupełniającą, którą przewidujemy we wtorek 13 stycznia od 16.00 (ale może też być w innym terminie dogodnym dla rodziny). Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub telefonicznie i drogą mailową.

3. W drugim tygodniu ferii zimowych – od 26 do 30 stycznia – w naszym Oratorium organizujemy półkolonie dla dzieci szkoły podstawowej – od pierwszej klasy. Na chętnych czeka wiele atrakcji. Koszt 140 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, a liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy w Oratorium u wychowawców świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. od 15.30 do 19.00 z przedpłatą – 50 zł do 16 stycznia. Serdecznie zapraszamy!

4. Rozkład kolędy jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.

Święty Michale …

Top