Uroczystość Objawienia Pańskiego

* Dzisiaj liturgicznie przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – popularnie nazywaną świętem Trzech Króli. W czasie Mszy Świętej święcimy kredę i kadzidło. Kredą oznaczmy drzwi naszych domów. Również dzisiaj modlimy się w intencji misji i misjonarzy głoszących Ewangelię poza granicami naszego kraju. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby misji.

* Trwa kolęda w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe przyjmowanie księży i za ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej.

* Otrzymaliśmy list z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, w którym Rektor prosi o przyjęcie Kleryków w przyszła niedzielę (20 stycznia br.) Klerycy będą animować liturgię niedzieli, a po Mszy Świętej zbierać ofiary do puszek na AWSD.

* W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy Św. o godzinie11.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

* Wczoraj na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy śp. Rozalię Korzeniowska (Zabrzankę), która przeżyła 87 lat , a mieszkała przy ul. Samopomocy Chłopskiej 18. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie……

Top