IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 IV 2015 r.

1. Dziś jest niedziela Dobrego Pasterza, która zaczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. W tych dniach szczególnie prośmy JEZUSA Najwyższego Pasterza o dar nowych odważnych ludzi, którzy odpowiedzą na Jego wezwanie – „Pójdź za mną”!!!

2. Gościmy dzisiaj ks. Adama Kiziuka, któremu dziękujemy za głoszone Słowo Boże. Po Mszy Św. jest zbiórka przed kościołem ofiar na organizację „Boskiego Festiwalu” dla młodzieży. Bóg zapłać za wsparcie tego wydarzenia.

3. Od środy gościmy w naszej Wspólnocie parafialnej obraz Św. Jana Bosko. Przy chrzcielnicy umieszczona jest księga pamiątkowa, w której można wpisywać swoje prośby i podziękowania oraz inne refleksje, związane ze Świętym. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo do Św. Jana Bosko i pożegnalną Mszę Św. z ucałowaniem relikwii. Od nas Obraz uda się do Kobylanki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jutro zapraszamy młodzież, która 14 kwietnia przyjęła sakrament bierzmowania na dziękczynne nabożeństwo z Ks. Bosko po wieczornej Mszy Św. o 18.30.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
– w poniedziałek pierwsza rocznica kanonizacji Św. Jana Pawła II;
– w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy, Doktora Kościoła i Patronki Europy;
– w piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika – udzielona jest dyspensa
– W sobotę jest liturgiczna uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W niedzielę święto narodowe i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w sobotę o 9.00 i 18.00. Zapraszamy do uczczenia naszej Niebieskiej Królowej i modlitwy za Ojczyznę;
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

6. W następną niedzielę będzie zbiórka przed kościołem ofiar na organizację Festynu z okazji Dnia Dziecka. Można również ofiarować różne upominki oraz słodycze, dostarczając je do Oratorium lub na plebanię. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.

7. Od piątku rozpoczyna się maj – najpiękniejszy miesiąc poświęcony Maryi. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską codziennie o godz. 17.30. Trwajmy wszyscy na modlitwie – dzieci, młodzież i dorośli.

8. Nabożeństwo Majowe jest również codziennie o godz. 19.00 na Sławocieszu, przy krzyżu na ul. Owsianej.

9. W I piątek wypada w weekend majowy dlatego odwiedziny chorych będą tydzień później – 8 maja. Okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej będzie podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

10. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonie w Węgierskiej Górce. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Proboszcz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
11. Na wieczny spoczynek w minionym tygodniu odprowadziliśmy: śp. Marię Wesołowską, lat 61, z ul. Emilii Plater; Wieczny odpoczynek…

Top