Niedziela Trójcy Przenajświętszej

*Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom, które w ubiegłym tygodniu przeżywały rocznicę Komunii Świętej. Dziękuję pani katechetce Anie Car-Tkacz za pomoc.

*Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT US

*W wtorek (05 czerwca 2007 r.) na godzinę 17.00 zapraszam wszystkie dziewczynki, które chcą sypać kwitki na Boże Ciało. Obowiązkowo dziewczynki z kl. II i III. Przychodzimy z koszyczkami i kwiatkami. Chłopcy w albach będą nieśli Różaniec.

*W środę (06 czerwca 2007r.) na godzinę 17.00 zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę – przygotowanie do procesji Bożego Ciała. Obecność obowiązkowa, nie może zabraknąć nikogo.

*W czwartek (07 czerwca 2007 r.) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Procesja wyruszy po Sumie, czyli Mszy Świętej o godzinie 13.00. Jak w roku ubiegłym przejdziemy ulicami: Bałtycką, Łowczych, Zawrotną. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy, w tych samych miejscach, i przez te same grupy co w roku ubiegłym. Proszę o udekorowanie domów i okien nie tylko na trasie przejścia procesji, ale w całej parafii. Jest to okazja do wyznania wiary – dania świadectwa. Przypominam o godnym, pełnym szacunku, zachowaniu się w czasie procesji. Zapraszam do niesienia chorągwi i emblematów religijnych.

*Na filii w Niedźwiedziu procesja Bożego Ciało w czwartek o godzinie 17.00

*W sobotę (9 czerwca 2007 r.) o godzinie 16.00 poświecenie nowego Krzyża na Starym Szlaku. Bardzo dziękuję mieszkańcom Sławociesza, a przede wszystkim mieszkańcom Starego Szlaku, którzy od kilku lat starali się o to by postawić krzyż i by go poświecić. Cieszę się, ze ich trud został uwieńczony sukcesem i z radością dokonam poświęcenia z nadzieją, że Krzyż zostanie uszanowany i będzie zewnętrznym znakiem głebokiej wiary mieszkańców Starego Szlaku.

*W sobotę 09 czerwca 2007 r. ks. bp. Jan Gałecki udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży świadków i ich rodzin w piątek od 18.00

*W przyszłą niedziele będziemy rozprowadzali broszurę o naszej parafii: „Salezjanie w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Szczecinie Wielgowie 1947 – 2007”, której autorem jest ks. Kamil Pozorski. Jest to kolejny element przeżywania 60 – lecia naszej parafii. Dochód z broszury (dowolna ofiara) będzie przeznaczony na remont w kościele – planujemy marmurowe półki pod figurami na ścianach prezbiterium.

*Parafia św. Jana Bosko przy ulicy Witkiewicza organizuje pielgrzymkę do Lwowa w dniach 13 -17 czerwca br. Szczegóły na plakacie w gablotce.

*UWAGA DZIECI!!! Dzisiaj (03 czerwca 2007 r.) festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży – działające przy naszej parafii. ZAPRSZONY JEST KAŻDY !!!. Jest mnóstwo atrakcyjnych zabaw i setki nagród. Spotykamy się na boisku Szkolnym o godzinie 15.00 – 18.00 OBECNOŚĆ OBOWIAZKOWA.

*Wczoraj na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy śp. Andrzeja Łazniowskiego, który mieszkał przy ulicy Hodowlanej 8, w wieku 45 lat, pozostawiając żonę i pięcioro dzieci. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Top