Rekolekcje 2007

W dniach 25.03 – 28.03 w parafii pw. św. Michała Archanioła w Szczecinie – Wielgowie odbyły się rekolekcje wielkopostne. Nauki dla dorosłych, młodzieży licealnej oraz pracującej wygłosił ks. Józef Dubiniec ze Szkół Salezjańskich na ulicy Ku Słońcu w Szczecinie. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży prowadzili młodzi salezjanie z Lądu: dk. Marcin Możejko, kl. Paweł Żurawiński, kl. Krzysztof Tylutki, kl. Dominik Gręda.

Tematem tegorocznych rekolekcji było powołanie. Wspólnie z młodzieżą rozważane były tematy związane z powołaniem do życia konsekrowanego i kapłańskiego oraz do życia w rodzinie. Ukazując specyfikę każdego z tych powołań zastanawialiśmy się wspólnie jak przeżywając swoje osobiste powołanie można osiągnąć świętość, do której przecież wszystkich nas wzywa Pan Bóg. W rekolekcjach również brali udział młodzi chłopcy z Ośrodka Wychowawczego, którzy w ramach rekreacji zaprosili ekipę rekolekcyjną na mecz piłki nożnej, który odbył się w Ośrodku. Po zaciętej walce chłopcy pokonali salezjanów i zjednoczone siły 4:2.
W rekolekcjach uczestniczyło około 450 młodych ludzi. Czas rekolekcji upłynął na wspólnej modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego, które prowadziły uczestników rekolekcji do spotkania z Panem w sakramencie Pojednania.
W tym świętym czasie pomocną dłonią dla salezjanów była młodzież z SWE i Oazy ze Szczecina, jak również Panie Katechetki. Za tę pomoc salezjanie składają serdeczne Bóg zapłać, pamiętając jednocześnie w modlitwie.

Top