Półkolonie Zima 2007

Przy naszej parafii, pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wielgowie, pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął pod znakiem półkolonii, które przygotowane zostały z myślą o dzieciach z naszej parafii. Uczestniczyło w nich ok. 40 dzieci głównie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Do atrakcji przygotowanych na ten tydzień i konsekwentnie zrealizowanych należały: zabawy integracyjne, praca w grupach, historie z morałem, zwiedzanie podziemnego Szczecina (schrony przeciwlotnicze z okresu II Wojny światowej), wspólny śpiew, wyjście do kina, nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Jana Bosko, rozgrywki na Hali sportowej przy ul. Ku Słońcu, tam też – grill oraz wyjazd na basen „Laguna” do Gryfina. W ostatni dzień wszyscy otrzymali ufundowane specjalnie na tę okazję nagrody za uczestnictwo a osoby wyróżniające się pod pewnymi względami dodatkową premię – niespodziankę.
Osoby, które z różnych względów nie uczestniczyły w tej pogodnej formie spędzania czasu mają czego żałować.
W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które przyczyniły się do tak udanego przebiegu półkolonii, a są nimi: Anna Krzyżanowska, Grażyna Szybiak, Agnieszka Lepionko i Marcin Cieślik.

Ks. Tomasz Blok

Top