Spotkanie integracyjne ministrantów.

Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Jedni nie mogą się doczekać spotkania z dawno niewidzianymi kolegami, innym trochę smutno, iż czas bez nauki mija tak szybko. Wakacje to także chwile zmian. Żegnamy znanych nam księży a pojawiają się nowi.

Wielgowska wspólnota LSO od kilku tygodni ma nowego opiekuna. Księdza Dariusza Dąbrowskiego zastąpił ksiądz Krzysztof Szynkowski. Aby lepiej się poznać potrzebne są zbiórki, ale też mniej oficjalne spotkania. Takim było właśnie to w czwartkowy wieczór.

Pierwszym punktem naszej integracji było nabożeństwo, któremu przewodniczył ks. Paweł Barylak. Usłyszeliśmy jak ważna w naszym życiu jest modlitwa kierowana do Pana Boga poprzez pośrednictwo Jezusa Chrystusa i wstawiennictwo Maryi. Kontemplacja tych prawd przed Najświętszym Sakramentem prowadziła wielu z ministrantów do Sakramentu Pojednania.

Na początku naszej znajomości postawiliśmy na pokój serca. Następnie cała grupa udała się na plac przed plebanią gdzie rozegrany został mecz piłki nożnej poprzedzony sportową wersją gry w „kółko i krzyżyk”.

Kolejnym etapem spotkania integracyjnego była noc w Oratorium. Turnieje w grę FIFA 2016, piłkarzyki, bilard i tenisa stołowego trwały niemal do białego rana.

Pierwsze spotkanie z nowym opiekunem możemy uznać za udane. Już nie możemy doczekać się kolejnych.

Top