Imieniny ks. Franciszka Warniewskiego

Dwudziesty czwarty dzień każdego miesiąca, to dzień wspomnienia NMP Wspomżycielki Wiernych. W styczniu to również dzień Patrona Zgromadzenia – Świętego Franciszka Salezego, a w Szczecinie – Wielgowie również dzień ks. kapelana Franciszka Warniewskiego, który nosi imię Tego świętego.

Współbracia mieszkający w domu ks. Franciszka już od rana, przed w czasie i po rozmyślaniu, składali życzenia jubilatowi. Jednak główna uroczystość rozpoczęła się w parafialnym kościele o godzinie 18.00, gdy przed ołtarzem stanął ks. kapelan Franciszek Warniewski w towarzystwie ks. ekonoma Tomasza Bloka i ks. proboszcza sąsiedniej parafii – Rurzycy, ks. Jerzego Brocławika. Intencja zdrowia i błogosławieństwa Bożego została zamówiona przez Różę Matek (ks. Kapelan jest opiekunem Żywego Różańca w naszej Parafii). Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dyr. Jerzy Czaja. Po Komunii św. dziękczynienie przybrało formę podziękowań i życzeń składanych na ręce dostojnego Jubilata. W międzyczasie do domu zakonnego pukali współbracia z Szczecińskich wspólnot, jako pierwszy przybył gość z najbardziej oddalonych Bań ks. dyr. Tadeusz Żebrowski.
Po krótkim oczekiwaniu w świetlicy, rozpoczęła się biesiada w jadalni, która wprowadziła uczestników w doskonałe humory i w takim nastroju został zakończony ten uroczysty dzień.

ks. Jerzy Czaja

Top