XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 XI 2016

1. W listopadzie zapraszamy codziennie na Różaniec z Wypominkami za naszych zmarłych o 17.30.

2. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w środę Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto
– w czwartek św. Leona Wielkiego papieża;
– w piątek św. Marcina z Tours, biskupa;
– w sobotę św. Jozafata Kuncewicza, męczennika za jedność Kościoła;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

3. W piątek Święto Niepodległości. To już 98. rocznica odzyskania przez Polskę wolności. Wywieśmy flagi narodowe i otoczmy w tym dniu Naszą Ojczyznę szczególną modlitwą. Zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Na ten dzień udzielona jest dyspensa od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od przepisów o wstrzemięźliwości.
Należy odmówić w intencji ojczyzny: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… i Chwała Ojcu…

4. Od piątku w całym Kościele w Polsce rozpoczniemy nowennę przygotowującą do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.

5. W następną niedzielę przeżywać będziemy VIII Dzień Solidarności Z Kościołem Prześladowanym, a w szczególności troski o POKÓJ DLA IRAKU. Można ich wesprzeć ofiarami do puszki przed kościołem, modlitwą oraz SMS-em (szczegóły na plakacie).

6. Także za tydzień taca inwestycyjno remontowa.

7. Stowarzyszenie „KULTURALNE WIELGOWO” wraz z naszą parafią, zapraszają na koncert „CHÓRALNA JESIEŃ W WIELGOWIE” w wykonaniu chóru COLLEGIUM MAIORUM Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W programie muzyka dawna i współczesna oraz pieśni kresowe. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 19 listopada o godzinie 19,30 . Wstęp jak zwykle wolny.

8. Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 13 zaprasza wszystkich mieszkańców Wielgowa, Zdunowa i Sławociesza na wspólne „Śpiewanie dla Niepodległej”. Pragniemy przez wspólny śpiew pieśni legionowych i żołnierskich uczcić 98 rocznicę odzyskania niepodległości oraz oddać hołd bohaterom tamtych dni. Zapraszamy 10 listopada – w czwartek – o godz. 18.00 do Sali gimnastycznej naszej szkoły.

9. Komunikat Kurii Metropolotalnej: „Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie ona odprawiona w piątek, 11 listopada, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 11.00. Uroczystej liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. O godz. 15.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.”

10. Ks. Prof. Jacek Kochański został wczoraj wzięty do szpitala z powodu niewydolności krążenia. Stan jest ciężki. Wspierajmy ks. Jacka naszą modlitwą.

Intencje Mszalne od 7 listopada do 13 listopada 2016r.

PONIEDZIAŁEK – 07.11.
9.00
18.00 + Jan, Zbigniew i Mieczysław Łężny

WTOREK – 08.11.
9.00
18.00 + Władysław Cieślewicz
18.00 + Bronisław, Maria i Jan Czarneccy

ŚRODA – 09.11.
9.00
18.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Wspomożycielki dla członków Róży Męskiej
18.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Wioletty z okazji urodzin

CZWARTEK – 03.11.
9.00
18:00 + Jan i Petronela

PIĄTEK – 04.11.
9.00 +Bronisława (f) Barsien w 1 r. śm. i zmarli z rodziny
18.00 W intencji Ojczyzny o pomyślność dla niej i wierność Bogu, Ewangelii i Kościołowi
18.00 Za poległych w obronie Ojczyzny od 4 Róży

SOBOTA – 05.11.
9.00
18:00

NIEDZIELA – 06.11.
8.00 Za Parafian
8.00 +Maria, Rozałia, Helena, Jan, Maria i Jan,
10.00 + Agnieszka Pawlik 16 r. śm.
11.30 + Leonard MAREK 6 r. śm.
13.00 + Stanisław Dochniak, Stanisław Żytkiewicz i zmarli z rodziny
18.00 + z rodz. Sakwińskich i Brzezińskich

Top