Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2016

1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego ze Szczecina. Dziękujemy im za dar wspólnej modlitwy, wspieramy ofiarami i życzymy im ciągłego wzrastania w powołaniu.

2. Spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej w poniedziałek o 19.30 na plebani.

3. W czwartek miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo maryjne i zmianę Tajemnic Żywego Różańca o 17.30.

4. W piątek nasza Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Szczecinie Wielgowie przeżywa uroczystości jubileuszowe 70-lecia. O godz. 12.00 uroczysta Msza Św. w naszym kościele, po niej przemarsz do szkoły na Akademię jubileuszową w sali gimnastycznej. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem. Zapraszamy wszystkich na te uroczystości.

5. W następną niedzielę będzie przed kościołem zbiórka do puszek na coroczne tzw. „Mikołajki” tradycyjnie organizowane dla dzieci w naszym Oratorium. Będziemy wdzięczni za każdy dar serca.

6. We wspólnocie Kościoła w tym tygodniu czcimy:
– w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
– we wtorek Św. Cecylię dziewicę i męczennicę oraz patronkę muzyki kościelnej;
– czwartek Św. Andrzeja Dung-Lac prezb. i Tow. – męczenników wietnamskich.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

7. Za tydzień w całym Kościele rozpocznie się Nowy Rok Liturgiczny oraz Adwent, czas czuwania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Na Mszy Św. o 13.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dlatego zachęcamy, aby nie kupować w marketach, gdzie opłatki na pewno nie są poświęcone. Opłatki będą rozprowadzane od II Niedzieli Adwentu – od 4 grudnia – tylko przy kościele. Wraz z opłatkami rozprowadzane będą świece wigilijnej pomocy dzieciom.

8. Do końca listopada zapraszamy codziennie na Różaniec z Wypominkami za zmarłych o 17.30.

9. Przed kościołem na frontonie został już umieszczony Św. Michał Archanioł. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1700 zł a na pomoc dla chrześcijan w Iraku 1000 zł. Bóg zapłać.

10. Jeszcze raz pragnę wyrazić wdzięczność za to wszystko co się wydarzyło w ostatnim czasie i jest związane z osobą śp. Ks. Prof. Jacka Kochańskiego.
Dziękuję pracownikom służby zdrowia Oddziału Wewnętrznego Szpitala w Zdunowie za opiekę i okazaną troskę ks. Jackowi w czasie pobytu w szpitalu. Chórzystom za odwiedzanie ks. Profesora i trwanie przy nim. Wszystkim za wspieranie modlitwą w chorobie ks. Jacka a także zainteresowanie i wsparcie naszej wspólnoty zakonnej.
Dziękuję za pomoc w przygotowaniu Uroczystości pogrzebowych: za załatwienie obecności Straży Miejskiej, dyrekcji naszej szkoły za udostępnienie stołówki na posiłek po pogrzebie, za przygotowane ciasto i wiele innych gestów życzliwości i pomocy. Szczególnie za dar obecności i modlitwy na pogrzebie. Dziękuję moim współbraciom za wspieranie ks. Jacka swoją braterską obecnością. Każdemu za wszelkie dobro BÓG ZAPŁAĆ.

11. Europejska Inicjatywa Obywatelska „Mama, Tata i Dzieci” służąca obronie tożsamości Małżeństwa i Rodziny zbiera podpisy pod projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE małżeństwo będzie rozumiane jako związek Kobiety i Mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny. Projekt zawiera też gwarancję, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Podpisy będą zbierane za tydzień przed kościołem. Dane potrzebne to Imię i Nazwisko, dokładny adres zamieszkania, obywatelstwo polskie oraz Pesel.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Martę Cęcyk, lat 85 z ul. Owsianej i Ks. Profesora Jacka Kochańskiego lat 97. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Intencje Mszalne:

PONIEDZIAŁEK – 21.11.

9.00
18.00 + Ks. Jacek Kochański SDB greg. 10
18.00 + Jadwiga Piasecka 1 r. śm.
18.00

WTOREK – 22.11.

9.00 + Ks. Jacek Kochański SDB greg. 11
18.00 + Andrzej w 5 r. śm.
18.00 + Eugeniusz Wolski od uczestników pogrzebu

ŚRODA – 23.11.

9.00 O Boże błogosławieństwo dla rodziny i za zmarłych z rodziny
18.00 + Ks. Jacek Kochański SDB greg. 12
18.00 + Janina Buczkowska 10 r. śm.
18.00

CZWARTEK – 24.11.

9.00 + Ks. Jacek Kochański SDB greg. 13
18:00 Za zmarłych kapłanów z naszej Parafii od 5 Róży
18.00 Za zmarłe członkinie 7 Róży
18.00 Za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii od 8 Róży
18.00 + Ks. Jacek Kochański od 4 Róży

PIĄTEK – 25.11. 9.00

12.00 Z okazji 70 – lecia Szkoły Podstawowej nr 13 w Wielgowie
18.00 + Ks. Jacek Kochański SDB greg. 14
18.00 Za zmarłych rodziców salezjanów
18.00

SOBOTA – 26.11.

9.00
18.00 + Ks. Jacek Kochański SDB greg. 15
18.00
18.00

NIEDZIELA – 27.11.

8.00 Za Parafian
8.00 + Franciszek, Wacław, Maria i Helena
10.00 O nowe powołania do służby bożej z naszej parafii od 4 Róży
11.30 + Ks. Jacek Kochański SDB greg. 16
13.00 + Rodziców z obojga stron i rodzeństwo
18.00

Top