Święto św. Szczepana – 26.12.2016

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. 30 grudnia o godzinie 19.00 nasza parafia i stowarzyszenie KULTURALNE WIELGOWO zapraszają na koncert WIELGOWO ŚPIEWA KOLĘDY. Wystąpi Chór ks. Jacka Kochańskiego pod dyrekcją p. Mariana Kondzioły. W Święto Świętej rodziny zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi, aby wspólnie radować się w ten Świąteczny czas.

3. W sobotę zakończenie roku 2016. Zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynne o godz. 17.30 i Mszę Św. o 18.00. Uczcimy też tego dnia św. Jana Bosko i ucałujemy jego relikwie.

4. W niedzielę NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Rozpocznijmy Nowy Rok powierzając go Jezusowi przez ręce Maryi. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

5. Wizyta kolędową rozpoczniemy w środę – 28 grudnia. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie oraz życzliwość. Na wizytę kolędową oprócz krzyża, świec, wody święconej z kropidłem i Pisma św., dzieci i młodzież przygotowują zeszyty i ćwiczenia z katechezy lub zaświadczenie od katechety. Prosimy o zamknięcie psów. Kolędę rozpoczynamy zwykle od 16.00, a w sobotę od 10.00. Woda święcona jest w kościele przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej. Podczas kolędy będziemy zostawiać w rodzinach „Pakiet kolędowy”, który zawiera Zeszyt Duszpasterski, kopertę na Seminarium i ulotkę o 1%-cie i oczywiście obrazki. Rozkład kolędy jest w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej.

Top