Zeszli z kanapy i … wygrywali.

W sobotę – 18 marca – grupa ministrantów z naszej parafii wzięła udział w XII Ministranckim Turnieju Tenisa Stołowego w Debrznie.

Pod czujnym okiem księdza Krzysztofa Szynkowskiego i Pana Karola Pietras kilka minut po godzinie 5 wyruszyliśmy z Wielgowa. Spotkanie LSO z Inspektorii Pilskiej rozpoczęło się wspólną Eucharystią. Następnie, już w hali podzieleni na odpowiednie kategorie wiekowe rozpoczęliśmy sportowe zmagania.

Duch walki, emocje, ale przede wszystkim dobra zabawa i wiele radości – to emocje, które dominowały w gościnnym Debrznie.
Ostatecznie turniej możemy uznać za bardzo udany. Spośród 8 ekip w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy drugie miejsce ustępując jedynie miejscowym ministrantom.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych najlepszym zawodnikiem okazał się Cezary Piertas. Czarek pokonał wszystkich rywali nie tracąc nawet seta.
Na podium stanął także Simon Jankowski, który okazał się lepszy w meczu o trzecie miejsce.Wysoką – szóstą lokatę zająłł Dawid Norel. W kategorii „gimnazjum” szósty w swej grupie był Marcin Klakowicz.

Bardzo dobrze spisał się też Adam Kubisa. Wśród najstarszych uczestników turnieju zajął trzecie miejsce.
Wielkie brawa i słowa podziękowania należą się wszystkim. Dziękujemy Panu Karolowi za wspaniałą opiekę i bezpieczną podróż.

Top