Spotkanie Komisji do spraw Muzyki

W sobotę 18 listopada 2006r. w szczecińskim domu zakonnym pod wezwaniem bł. Michała Rua (Szczecin – Wielgowo), zebrała się Salezjańska Komisja do spraw Muzyki i Śpiewu Kościelnego. W skład komisji wchodzą obecnie: ks dr Krzysztof Niegowski – muzyk, wykładowca USKW w Warszawie, ks. adiunkt Maciej Szczepankiewicz – wykładowca AM w Szczecinie, ks. mgr Mariusz Kowalski – wykładowca WSD TS w Lądzie, ks. Dyr. Salezjańskiej Szkoły w Pile (były dyrektor Watykańskiej Szkoły Muzycznej w Rzymie), ks. Stanisław Skopiak, ks. Jerzy Łaszewski – wieloletni praktyk, oraz ks. profesor Jacek Kochański.

Spotkanie odbyło się w Wielgowie, ponieważ w ten sposób członkowie komisji pod przewodnictwem ks. dr Krzysztofa Niegowskiego, chcieli uczcić 60 –lecie kapłaństwa ks. profesora Jacka Kochańskiego- tutejszego duszpasterza i założyciela chóru oraz obchodzone w bieżącym roku 60- lecie istnienia parafii w Wielgowie.

Komisja obradowała przede wszystkim nad tematami związanymi z muzyką i jej znaczeniem w duszpasterstwie, a także zastanawiała się nad włączeniem i podjęciem inicjatyw w uczczeniu zbliżającej się 150 rocznicy śmierci Mamusi Małgorzaty – matki ks. Bosko.

Top