Aquam Panem Challenge

W trakcie Wielkiego Postu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do włączenia się w akcję #Aquam Panem Challenge, która polega na podjęciu wyzwania jednodniowego postu i modlitwy w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

Jednym z największych problemów jakie w ostatnich latach napotyka Kościół Katolicki, jest stale malejąca liczba powołań kapłańskich. Szczególnie odczuwalne jest to w naszej diecezji, gdzie w tym roku akademickim do seminarium duchownego wstąpiło tylko pięciu kleryków, a jedynie troje z nich pochodzi z naszego regionu.
W trwającym roku Ducha Świętego, przed wiernymi całego Kościoła staje wyzwanie, aby wypraszać u Boga ten wielki dar jakim są powołania do życia w kapłaństwie.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, będąc głęboko przekonane o potrzebie posługi kapłańskiej, postanowiło włączyć się w pracę całego Kościoła nad Odrą i Bałtykiem,o odwrócenie tej niekorzystnej tendencji. Wzorem KSMu diecezji Częstochowskiej z ubiegłego roku, pragną przyjąć wyzwanie Aquam Panem Challenge.

Jest to inicjatywa polegająca na podjęciu, przez jednego z uczestników, jednodniowego postu ilościowego i jakościowego oraz ofiarowanie go Bogu w pewnej intencji. Tegoroczny Wielki Post dla młodzieży KSM Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej będzie czasem szczególnej modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Czterdziestu młodych ludzi w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych, swoją modlitwą i wyrzeczeniem pragną przyczynić się do ubogacenia naszej wspólnoty o ludzi, którzy swoje życie poświęcą służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji – podjęcia trudu modlitwy i postu
w intencji powołań do służby Bogu. Prosimy również o udostępnienie informacji o akcji na stronach internetowych parafii, wspólnot oraz w dostępnych mediach społecznościowych.

Top