BOŻE NARODZENIE – 25 XII 2018 r.

Bracia i Siostry!

Oto Słowo stało się ciałem. Oto Bóg przychodzi na świat, by zamieszkać ze swoim ludem. Rodzi się w całkowitym ogołoceniu, a przecież to On odkupi ludzkość z grzechów.

W tym szczególnym czasie życzymy, niech te Święta będą okazją do osobistego spotkania z nowonarodzonym Zbawicielem. Pokoju serca, miłości na każdy dzień oraz autentycznej radości płynącej z odkrywania Boga.

ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄTBOŻEGO NARODZENIA !!!

1. Pragnę z całego serca podziękować kapłanom naszej Wspólnoty Salezjańskiej za trud adwentowej i rekolekcyjnej posługi w konfesjonale. Także Paniom, Panom i młodzieży za dostarczenie choinek, ich oprawienie, za przygotowanie szopki, za piękne przystrojenie naszej świątyni, także choinki na zewnątrz. Bóg zapłać.

2. W drugi dzień Świąt, czcimy św. Szczepana, męczennika – będzie niedzielny rozkład Mszy św. – ofiary z tacy są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

3. Wizytę kolędową rozpoczniemy w piątek – 28 grudnia. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie oraz życzliwość. Na wizytę kolędową oprócz krzyża, świec, wody święconej z kropidłem i Pisma św. dzieci i młodzież przygotowują zeszyty i ćwiczenia z katechezy lub zaświadczenie od katechety.
Prosimy o zamknięcie psów. Kolędę rozpoczynamy zwykle od 16.00, a w sobotę od 13.00. Woda święcona jest w kościele przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej.

Podczas kolędy będziemy zostawiać w rodzinach „Pakiet kolędowy”, który zawiera Zeszyt Duszpasterski, kopertę na Seminarium i ulotkę o 1%-cie i oczywiście obrazki. Rozkład kolędy będzie od jutra w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej.

Top