ŚWIĘTEGO SZCZEPANA – 26 XII 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. W czwartek (jutro) Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Wieczorem po Mszy św. błogosławieństwo wina oraz Nabożeństwo Uzdrowienia z modlitwą wstawienniczą do godz. 20.00.

3. W piątek czcimy Świętych Młodzianków, którzy jako niemowlęta oddali życie za Chrystusa.

4. W najbliższą Niedzielę Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy małżeństwa wraz z całymi rodzinami na tę samą Mszę św. i do udziału w liturgii połączonej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy by małżonkowie wybrali miejsca obok siebie.

5. Kolejna akcja zbiórki makulatury na misje odbędzie się 28-30 grudnia br.

6. Nasz parafialny Chór Księdza Jacka Kochańskiego zaprasza na koncert kolęd 29 grudnia w sobotę o godzinie 19:00 w kościele. W tym roku, oprócz znanych i lubianych utworów w wykonaniu śpiewających i towarzyszącej im orkiestry, będziemy mogli podziwiać występy najmłodszych chórzystów, czyli dzieci, które z pewnością dostarczą nam szczególnych przeżyć. Podczas koncertu będzie też okazja do wspólnego kolędowania. Zapraszamy wszystkich do radosnego świętowania tego szczególnego czasu Narodzenia Pańskiego – 29 grudnia, godz. 19:00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

8. Wizytę kolędową rozpoczniemy w piątek – 28 grudnia. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie oraz życzliwość. Na wizytę kolędową oprócz krzyża, świec, wody święconej z kropidłem i Pisma św., dzieci i młodzież przygotowują zeszyty i ćwiczenia z katechezy lub zaświadczenie od katechety. Tradycyjnie prosimy o zamknięcie psów. Kolędę rozpoczynamy zwykle po 16.00, a w sobotę od 13.00. Woda święcona jest w kościele przy figurze Matki Bożej. W ramach praktyk duszpasterskich z wizytą kolędową oprócz nas będzie chodził dk. Jakub Marek, który był również w roku ubiegłym. Rozkład kolędy na najbliższe dni jest w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej. Dalszy ciąg kolędy podamy w Nowym Roku. Po kolędzie nie będą chodzili ks. Franciszek i ks. Stanisław. Dlatego w czasie kolędy będzie wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

Top