Dlaczego warto być ministrantem???

Już w najbliższą sobotę – 9 marca o godz. 9.30 – w naszym Oratorium spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym czy warto – przeczytaj koniecznie!!!

Może warto?

Na pewno warto!!!

Dlaczego warto być ministrantem???

1. Rzecz najważniejsza – być blisko Boga.

Będziesz zawsze blisko ołtarza – miejsca, w którym Jezus Chrystus przychodzi, aby być z nami na swojej uczcie.
Będziesz tym, który przynosi do ołtarza kielich, ampułki. W tym kielichu w czasie Mszy Świętej dokona się cud przemiany. Niewielu Twoich kolegów jest tak wyróżnionych, żeby być tak blisko samego Boga.

2. Nie tylko grupa, ale też Rodzina.

Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO) to nie tylko grupa, z którą możesz się identyfikować. Wspólna formacja, wyjazdy, rywalizacja sportowa sprawiają, że stajemy się niczym rodzina.

Wielu rodziców na początku stroni od zaangażowania, lecz z mijającymi tygodniami i kolejnymi propozycjami ze strony opiekuna ministrantów, zaczyna pięknie pomagać i tworzyć swoisty klimat naszych spotkań.

To dzięki pięknej współpracy i pomocy rodziców stajemy się coraz silniejsi i rośniemy w coraz większą liczbę, uczymy się okazywania wdzięczności i pamiętamy o tym jak ważne jest wspólne świętowanie różnych uroczystości.

Jest nas coraz więcej. Ale brakuje jeszcze Ciebie.

3. „Boisko pełne – szatan martwy” – św. Jan Bosko.

W grupie ministrantów mamy możliwość rozwijania swoich pasji, poznawania ciekawych ludzi i miejsc.

Raz w tygodniu spotykamy się w sali gimnastycznej, żeby pograć w piłkę. Bierzemy też udział w regularnej lidze piłkarskiej. Wyjeżdżamy, aby rywalizować z ministrantami z innych parafii, zdobywamy puchary i medale.

Tym co nas wyróżnia jest brak presji, angażujemy się, ale przede wszystkim sport jest dla nas świetną zabawą. Wakacje to obozy nad morzem – wszystko w duchu św. Jana Bosko.

Więcej informacji o życiu naszej wspólnoty i mnóstwo zdjęć znajdziesz na: https://www.facebook.com/LSO-Wielgowo-132860974002365/

Chcesz być jednym z nas???

Przyjdź w najbliższą sobotę (9 marca) o godz. 9.30 do Oratorium na pierwsze spotkanie.

Zapraszamy!!!

Top