Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową

1. Drodzy Parafianie! Każdego dnia o WAS pamiętamy i modlimy się za Was, by jak najszybciej przyszła chwila, kiedy będziemy mogli znowu wspólnie wielbić Boga w naszej świątyni. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie się nami i sprawami parafii oraz za złożone ofiary na konto parafialne. Niech Maryja Wspomożycielka WAS wspiera i do szybkiego zobaczenia w realu. 😊😊 A dzieciom dziękujemy za wszystkie dzisiejsze palmy: te w oknach i te przesłane. Przez nie jesteście z nami. Pozdrawiamy WAS 😊

2. Liturgią dzisiejszą wchodzimy w Wielki Tydzień, czas przeżywania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania CHRYSTUSA. Zachęcamy do uczestnictwa w nich poprzez łącza internetowe, zostając w domach. Dzisiaj w godz. od 15.00 do 17.00 będzie można przyjąć Komunię św. w kościele pod warunkiem wysłuchania Mszy św. w mediach i bycia w stanie łaski uświęcającej. Także od godz. 16.00 do 17.00 będzie można przed kościołem nabyć świece wielkanocne.

3. Popołudniu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.15.

4. Spowiedź święta od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00 i od 16.00 do 18.00 w Oratorium, przy zachowaniu określonych wymagań, jak bezpieczna odległość i wietrzone pomieszczenie. Są także na miejscu dostępne darmowe maseczki i środek dezynfekujący. Także w czasie mszy św.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 16.00 do godz. 17.30.
6. Od czwartku ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.

– WIELKI CZWARTEK – dzień Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa; Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Z uwagi na obecnie obowiązujące przepisy zachęcamy do uczestniczenia w liturgii za pośrednictwem Internetu. UCZESTNICZĄ TYLKO PRZEDSTAWICIELE RODZIN, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJĘ MSZALNĄ (w sumie do 5 osób). Po liturgii będzie adoracja do godz. 21.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów o obecności maksymalnie 5 osób.

– WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Chrystusa; jako odpowiedź na najwyższą ofiarę Chrystusa złożoną na krzyżu podejmujemy post ścisły, czyli: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – trzy posiłki w tym jeden posiłek do syta – wszyscy, między 18 a 60 rokiem życia!

Droga krzyżowa o godz. 15.00 z rozpoczęciem nowenny do Bożego Miłosierdzia. Liturgia MĘKI PAŃSKIEJ O GODZ. 18.00. LITURGIA BEZ UDZIAŁU WIERNYCH !!! UCZESTNICZYMY KORZYSTAJĄC Z TRANSMISJI W MEDIACH. W domach rodzinnych połóżmy krzyż na stole nakrytym białym obrusem ze świecami. Łącząc się z nami przez internet, gdy będzie chwila adoracji, złóżmy pocałunek na domowym krzyżu. Po liturgii będzie adoracja do godz. 21.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów o obecności maksymalnie 5 osób.

– WIELKA SOBOTA – w liturgii jest cisza trwania w śmierci Chrystusa Pana. W ciągu dnia od godz. 9.00 do 18.00 adoracja Najświętszego sakramentu z zachowaniem obowiązujących przepisów o obecności maksymalnie 5 osób. Sposób i czas poświęcenia święconki podamy w czwartek na stronie parafialnej. Wieczorem o godz. 20.00 LITURGIĄ WIGILII PASCHALNEJ, w której UCZESTNICZĄ TYLKO PRZEDSTAWICIELE RODZIN, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJĘ MSZALNĄ (w sumie do 5 osób) !!!

Zapraszamy do wspólnego i głębokiego przeżywania Wielkiego Tygodnia, pozostając w domach, łącząc się z nami przez łącza internetowe. Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. w kościele, która obejmuje czas do 19 kwietnia.

7. Intencje mszalne na nadchodzący tydzień poddane są na stronie parafialnej.

WIELKI PONIEDZIAŁEK – 6. 04.

900 Wynagradzająca za popełnione grzechy przeciw Najświętszemu Sakramentowi
1700 W intencji Wojciecha w dniu I Komunii św. o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
1800 + Wiktoria (f) i zmarli z rodziny Ślązaków

WIELKI WTOREK – 7. 04.

9.00 + Maria, Kazimierz i Michał Łężni
10.00 + Barbara JANKA – pogrzebowa
13.30 + Krystyna GROCHANS – pogrzebowa
18.00 + Jadwiga Chmielewska – od uczestników pogrzebu
18.00 O dar nieba: + Maria i Paweł Mazurczak i córka Aniela

WIELKA ŚRODA – 8. 04.

900 + Bronisław Czarniecki
1700 O łaski potrzebne do nawrócenia serca
1800 O zdrowie, Boże błog., opiekę Matki Bożej i ochronę przed korona wirusem dla rodziny

WIELKI CZWARTEK – 9. 04. – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

18.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszych kapłanów – od 7 Róży
18.00 O Boże błogosławieństwo dla Asi i jej rodziny z okazji urodzin
18.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jasia Zieniewicza a ok. urodzin
UCZESTNICZĄ TYLKO PRZEDSTAWICIELE RODZIN, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJĘ MSZALNĄ (w sumie do 5 osób)

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ – 10. 04.

1800- LITURGIA
!!! LITURGIA BEZ UDZIAŁU WIERNYCH !!!
UCZESTNICZYMY KORZYSTAJĄC Z TRANSMISJI W MEDIACH

WIELKA SOBOTA – 11. 04. WIGILIA PASCHALNA 202
0
1. O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członkiń i członków Żywego Różańca od 7 Róży

2. Dziękczynna z prośbą o Boże błogosław. i opiekę Matki Bożej dla Moniki z ok. urodzin
UCZESTNICZĄ TYLKO PRZEDSTAWICIELE RODZIN, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJĘ MSZALNĄ (w sumie do 5 osób)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12. 04.

Udział w liturgii po wcześniejszym zapisaniu się telefonicznie u ks. proboszcza. Na każdej Mszy św. może być 40 osób plus kapłan i służba liturgiczna.

7.00 W int. Parafian
10.00 + Giorgio greg. 1.
10.00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla naszych kapłanów – od 5 Róży
11.30 + Rajmund i Dobromira (f) BRONŻKIEWICZ
13.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny
17.00 Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla rodziny Kwaśniaków
18.00 + Marta i Stanisław Kondzioła i za zmarłych rodziców z obojga stron

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Mieczysława Maciejewskiego lat 65 z ul. Jarząbków i śp. Józefa Siuber lat 92 z ul. Przytorze. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Top