Wystarczy, że jesteście młodzi…

Dziś naszej parafii obchodziliśmy uroczystości związane z osobą wielkiego patrona młodzieży – JANA BOSKO. Jak co roku 31 stycznia gromadzimy się by wspominać wielkiego świętego. W tym roku spotkanie podzielone zostało na 2 części. Pierwsza rozpoczęła się oczywiście w kościele, gdzie odprawiona została Msza Święta. Przewodniczył jej ks. Marek Chmielewski, Delegat inspektorialny SWS…


On także wygłosił kazanie, które, które w uszach parafian pozostawiło wiele rozmyślań związanych z naszą młodzieżą. Ks. Marek przeprowadził dziś „lekcję” wraz ze Św. Janem Bosko, w której można było usłyszeć wiele odpowiedzi na pytania z ust samego Świętego. Całe rozmyślanie prowadziło jednak ku zasadniczej prawdzie toważyszącej ks. Bosko w całym życiu:

„Bóg kocha młodzież”, „młodzież sama z siebie nie jest zła”…

W następnej części świętowania przewidziane zostały poczęstunki w naszym Oratorium. Nie mineło kilka minut jak „pękało ono w szwach”. Nie zabrkło ani najmłodszych ani najstarszych, a poczęstunek trwał jeszcze do późnych godzin wieczornych.
Warto podkreślić, że Ksiądz Marek bardzo chwalił działalność naszego Oratorum, i widać było na jego twarzy radość, że także i u nas w Wielgowie realizowane jest dzieło, które przed laty rozpoczął Św. Jan Bosko.

Top