Poświęcenie wyremontowanej świątyni w Niedźwiedziu

Niedziela 22 stycznia 2006 r. była ważnym dniem dla mieszkańców wsi Niedźwiedź, należącej do naszej Parafii. Do malutkiego kościoła filialnego p.w. M B Częstochowskiej został zaproszony ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, by po remoncie kościoła dokonać poświęcenia nowego wystroju wnętrza. Mieszkańcy Niedźwiedzia już od trzech lat pod przewodnictwem ks. kapelana Franciszka Warniewskiego prowadzili prace remontowe.

Uwieńczeniem tych prac było wykonanie nowej „apsydy” ołtarzowej, która pięknie harmonizuje z istniejącym krzyżem. Na ścianie zawisł nowy portret ks. Bosko, a blasku świątyni dodały nowe żyrandole i kinkiety, no i najważniejsze miejsce to nowe tabernakulum. Wcześniej zostało wykonane nowe nagłośnienie, gdy ścinany były pokrywane regipsami i malowane. Całość stanowi piękne, estetyczne i harmonizujące wnętrze świątyni. Ks. Biskup przybył do kościoła o godzinie 10.30, w towarzystwie ks. Proboszcza Jerzego Czaji. Przed kościołem strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej utworzyli szpaler i w ten sposób wprowadzili dostojnego gościa do świątyni. Tutaj nastąpiło oficjalne przywitanie, po którym ks. Franciszek Warniewski, przedstawił krótkie sprawozdanie z prac, następnie ks. Jerzy Czaja poprosił o poświęcenie wykonanych przedmiotów i odprawienie Mszy Świętej w intencji dobrodziejów i mieszkańców Niedźwiedzia. Ks. Biskup w czasie kazania zwrócił uwagę, że fundamentem życia chrześcijańskiego jest Eucharystia i wyraził zadowolenie, że mieszkańcy parafii dbają o to miejsce w którym jest Ona sprawowana. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Biskup podpisał i wręczył podziękowania liderom i dobrodziejom inwestycji, choć cała społeczność Niedźwiedzia miała w niej swój udział. Podziękowania otrzymali: pan Wójt Mirosław Przysiwek, pan Sołtys Tadeusz Cegielski, pan Stanisław Maculewicz, pan Zbigniew Drohomirecki, pan Zbigniew Tarnawski, no i oczywiście ks. Franciszek Warniewski, który zebrał ogromne brawa.
Wszyscy wyróżnieni i dostojny gość zostali zaproszeni przez pana Sołtysa do jego domu na ciepłą herbatę i posiłek, co z wdzięcznością zostało przyjęte, bo tej niedzieli był wyjątkowy mróz sięgający –20 stopni C.

Ks. Jerzy Czaja

Top