Misje Święte 2010

Dnia 14 marca br rozpoczęliśmy w naszej parafii święty czas misji. Głosi je ks. Mariusz Wencławek z Piły. Ks. Misjonarz na wszystkich Mszach świętych wygłosił piękną naukę. Tym naszym refleksjom wielkopostnym towarzyszył znany szczeciński zespół katolicki Deus Meus. Po południu, o godzinie 15.00 procesyjnie wyruszyliśmy z naszej Świątyni na cmentarz, aby rozważając tajemnice różańca świętego modlić się za naszych bliskich zmarłych. W procesji, mimo brzydkiej pogody, uczestniczyło ponad 50 osób. Wielokrotnie padały słowa, że misje święte to czas przemiany serca i powrotu do Boga. Mamy nadzieję, że jak najwięcej ludzi skorzysta z tych świętych dni. Módlmy się za całą naszą parafię, abyśmy wszyscy otworzyli swoje serca na Boży głos.

Ks. Mariusz Wencławek, który głosi misje święte w naszej parafii przyjechał do nas z Piły. Pochodzi z salezjańskiej parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Dębnie. Po święceniach pracował w parafii p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie. Następnie został przeniesiony do Piły i pracuje w Inspektoracie jako Delegat Inspektorialny ds. Duszpasterstwa Młodzieży.Jest Radcą Inspektorialnym, Prezesem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży, Przewodniczącym Ekipy ds. Młodzieży w naszej Inspektorii. Ponadto organizuje różne akcje młodzieżowe, głosi rekolekcje i misje święte.Cieszymy się jego obecnością i życzymy mu światła Ducha Świętego i potrzebnych sił do pracy duszpasterskiej.

Top