Niedziela Palmowa 28 03 2010 r.

Dziś jest Niedziela Palmowa – na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Warto postawić sobie pytanie: czy ja wychodzę na spotkanie z Bogiem, który przychodzi mnie zbawić? Dziś też rozpoczyna się WIELKI TYDZIEŃ – czas największych i najważniejszych wydarzeń dokonanych dla naszego zbawienia.
1.Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17.15
2.W poniedziałek, wtorek i środę – po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież i chętnych dorosłych do pomocy w przygotowaniu tzw. ciemnicy i grobu pańskiego.
3.Dziś rozprowadzane są chlebki miłości „Caritas” i, które przyniesione do poświęcenia w Wielką Sobotę, powinny trafić na śniadanie wielkanocne w rodzinie do wspólnego przełamania się (jak opłatkiem). Chlebki można nabyć za dowolną kwotę, ale nie mniejszą niż 3 zł., a zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Od dziś wystawiony jest również kosz, w którym można składać żywność dla rodzin w największej potrzebie.
4.Postanowiliśmy, że jeszcze na dzisiejszą niedzielę zostawiamy sklepik misyjny. Można w nim nabyć piękne palmy, świece wielkanocne, obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła oraz inne ciekawe rzeczy. Także dzisiaj przed kościołem chłopcy z naszego Ośrodka Socjoterapii rozprowadzają stroiki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na potrzeby tej młodzieży.
5.Z tej racji, że I Czwartek i I piątek to jednocześnie Wielki Czwartek i Wielki Piątek, jutro kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi, aby również ich przygotować do Wielkanocy. Można dziś w zakrystii zgłaszać dodatkowych chorych.
6.W tym tygodniu kancelaria parafialna już nie będzie czynna i nie załatwiamy żadnych spraw (z wyjątkiem pogrzebowych).
7.W Wielki Piątek przypada 5. rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II.
To szczególny dzień pamięci, wdzięczności i modlitwy za Wielkiego Polaka. Zachęcamy do osobistej modlitwy podczas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy czy grobie, a zwłaszcza o 21.37 – w godzinie śmierci Papieża, choć tego dnia nie mogą bić dzwony.
8.Dla nas, chrześcijan, najważniejszym wydarzeniem jest PASCHA CHRYSTUSA – Jego przejście ze śmierci do życia – z hańby krzyża i śmierci do uwielbienia i chwały przez zmartwychwstanie. Nasza Pascha jest włączeniem się w Misterium Paschalne Chrystusa, które przeżywać możemy w te dni nazywane przez Kościół Świętym TRIDUUM PASCHALNYM. Każdy chrześcijanin powinien włączyć się w sposób szczególny w Misterium naszego zbawienia, czyli Tajemnicę tych dni, które nie tylko przypominają, ale dają prawdziwe uczestnictwo w najważniejszych i największych wydarzeniach historii świata. Nie może zabraknąć żadnego człowieka, który prawdziwie wierzy w zbawienie dokonane dla nas przez Jezusa Chrystusa. Dlatego tak naprawdę święta zaczynają się już w Wielki Czwartek.
WIELKI CZWARTEK to dzień Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu i pojmania Jezusa, to dzień ustanowienia 2 sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia podczas Mszy św. na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia – w dzień święta Eucharystii, Komunia św. będzie rozdawana pod dwiema postaciami, czyli Ciało i Krew Chrystusa.
WIELKI PIĄTEK jest dniem męki i śmierci Chrystusa, a w Liturgii Kościoła jest to jedyny dzień, kiedy nie odprawia się Mszy św., ale Liturgię Słowa i adorację Krzyża. Jest to dzień ścisłego postu jako odpowiedź na najwyższą ofiarę Chrystusa złożoną na krzyżu.
Natomiast w WIELKĄ SOBOTĘ nie chodzi jedynie o poświęcenie pokarmów, ale o przeżycie tajemnicy naszego odrodzenia i powstania do nowego życia.
Elementami Liturgii Wigilii Paschalnej, które o tym wyraźnie mówią jest: poświęcenie ognia i płonąca świeca paschału, rozświetlenie kościoła płomieniem świec, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu. Te wszystkie symbole i znaki liturgiczne są po to, aby w nich odkrywać nowe życie ofiarowane dla nas i przyjmować dar miłości Boga i Jego zbawienie.
Zapraszamy więc do wspólnego i głębokiego przeżywania Wielkiego Tygodnia, który w naszej Parafii będzie miał następujący przebieg KLIKNIJ
9.W minionym tygodniu na wieczny spoczynek odprowadziliśmy ś.p. Stanisławę Iwaszko, z ulicy Magnoliowej; Ryszarda Halec, z ulicy Wiślanej; Anielę Bonter, z ulicy Drewnianej. Wieczny odpoczynek….

Intencje Mszalne 29 marca – 5 kwietnia2010 r.

WIELKI PONIEDZIAŁEK – 29. 03. 2010r.
700 o szczęśliwą śmierć i zbawienie duszy – gregorianka
1800 1. + Eugeniusz Kózka i zmarli z Rodziny Żerebeckich

WIELKI WTOREK – 30.03. 2010r.
700 o szczęśliwą śmierć i zbawienie duszy – gregorianka
1800 1. o szczęśliwą operację dla Anny
2. dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże bł. i zdrowie dla Magdaleny w 28. urodz.

WIELKA ŚRODA – 31. 03. 2010r. – wspomnienie św. Jana Bosko
700 w int. Parafian – (z 28.03)
1800 1. Za wszystkich dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Wielgowie
2. Dziękczynna za 10 lat trwania w łasce trzeźwości z prośbą o Boże bł. dla Stanisława
3. o Boże błog. i potrzebne łaski dla Ks. Andrzeja

WIELKI CZWARTEK – 1. 04. 2010r.
1800 w intencji Kapłanów naszej parafii – od VII Róży
WIELKI PIĄTEK – 2. 04. 2010r.
1800 Liturgia Męki Pańskiej
WIELKA SOBOTA ( WIGILIA PASCHALNA) – 3. 04. 2010r.
2000 1. dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże bł. dla Katarzyny z rodziną
2. o zdrowie i Boże błog. dla członkiń VII Róży i ich rodzin
3. o zdrowie i Boże błog. dla naszych Księży – od IV Róży

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4. 04. 2010r.
630 za Parafian
1000 + Kamila Figlus
1130 ++ Rodzice: Zofia i Stanisław Małkiewicz
1300 + Ludwik Bonter (3 r. śm.)
1800 ++ Stefan i Maria Tomczykowie i z rodziny Kawalerczyków

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 5.04. 2010r.
800 ++ Maria, Rozalia, Jan, Helena, Maria i Jan
1000 ++ Zofia, Antoni Janczura, Stanisław, Rozalia i Franciszek Samborscy
1130 O Boże błog. dla całej Rodziny
1300 + Bogusław Wiszniewski
1800 ++ Ryszard Mrok (5 r. Sm.) i Helena Martyniak

Top