Oaza

WSPÓLNOTA OAZOWA – RUCH ŚWIATŁO – ŻYCIE – przy parafii św. Michała Archanioła w Szczecinie – os. Wielgowo

O Ruchu…
Ruch Światło – Życie to wspólnota, której założycielem jest ks. FRANCISZEK BLACHNICKI – http://www.blachnicki.oaza.org.pl. Na tej stronie można poczytać zarówno o jego życiu jak i o początkach Ruchu Oazowego.

Na stronie oaza-pila.salezajnie.pl można się dowiedzieć więcej na temat Ruchu Światło-Życie w Inspektorii Św. Wojciecha.

Moderator Inspektorialny:
Ks. Bartłomiej Chmielewski SDB

Moderatorzy duchowni:
ks. K. Napierała (założyciel) SDB,
ks. Z. Lepper SDB,
ks. Z. Mach SDB,
ks. J. Czaja SDB,
ks. R.Krysiak SDB,
ks. K. Pozorski SDB,
ks. T. Blok SDB,
ks. Paweł Żurawiński SDB,
ks. Adam Żbikowski SDB,
ks. Dariusz Dąbrowski SDB,
ks. Krzysztof Szynkowski SDB (obecnie)

Moderatorzy świeccy:
K. Koler,
A. Koler,
Anna Krzyżanowska,
Anna Żerebecka,
Michał Ilczyszyn,
Tomasz Rybaczuk,
Katarzyna Szaraniec (obecnie)

Oaza obecnie…
Rok 2015/2016 w naszej Parafii

W tym roku nasza Wspólnota jest bogatsza o wiele nowych osób. Trudno jest podać ścisłą liczbę członków ze względu na dużą rotację.  Wciąż modlimy się o nowe powołania i odwagę da młodych ludzi, by zechcieli do nas przyjść.

Funkcję moderatora duchowego pełni ks. Krzysztof Szynkowski, natomiast pełniącym obowiązki moderatora świeckiego jest Katarzyna Szaraniec.

Nasza wspólnota jest podzielona na kilka grup wiekowych i formacyjnych. Oto najważniejsze z nich:

  • „Dzieci Boże” – grupę prowadzi: Noemi Jankowski
  • Grupa OND – prowadząca: Aleksandra Szendryk
  • Grupa przed stopniem I – prowadząca: Katarzyna Szaraniec
  • Grupa po stopniu II – animatorem grupy jest

We wspólnocie istnieją także inne grupy jak:

  • Diakonia muzyczna – prowadzi Aleksandra Szendryk
  • Diakonia modlitewna – prowadzi ks. Krzysztof Szynkowski
  • Koordynatorem d/s spotkań Wspólnoty są członkowie grupy po I stopniu wg grafiku
  • za sprawy finansowe i gospodarcze Wspólnoty odpowiada Katarzyna Szaraniec

Aby poczuć Ducha Wspólnoty, bardziej się poznać i stale integrować spotykamy się w każdą sobotę o godz. 15 na tzw. „Spotkaniu wspólnotowym” gdzie spędzamy razem czas w różnej formie: oglądając film, grając we wszelakie gry czy też rozmawiając o poważnych i mniej poważnych sprawach przy ciastkach i herbatce. Ważnym aspektem jest wspólny udział w niedzielnej Eucharystii o godz. 10, którą animuje Diakonia Muzyczna. W naszą tradycję wpisało się również odmawianie Jutrzni, co odbywa się o 9:30.

Wspólnota Oazowa jest dla nas jak druga rodzina. Każdy członek potwierdzi, iż właśnie tutaj rozwijają się najtrwalsze przyjaźnie. Ważna jest otwartość na drugiego człowieka i umiejętność współodczuwania. Chcemy razem się radować, ale i podawać sobie rękę w chwili, gdy dana osoba tego potrzebuje. Dzięki Oazie możesz bardziej poznać Pana Boga, zrozumieć czym naprawdę jest wiara. Zdecydowanie łamiemy stereotypowe myślenie, że wiara jest niemodna lub dla starszych ludzi!

 

Dlaczego warto być w Oazie?

Kilka wypowiedzi naszych uczestników:

„Żyjemy w czasach kiedy bycie chrześcijaninem jest co najmniej niemodne, religia staje się sprawą publiczną, a nawet narzędziem politycznym. Wszyscy chcemy być wolni, niezależni i równi, co następnie wpędza nas w pułapkę zagubienia własnej tożsamości. Oaza pomaga mi być normalnym, szczęśliwym człowiekiem, który broni swoich wartości.”

„W oazie uczę się na temat Pana Jezusa, może uważasz że to jest nudne, ale nie. To jest naprawdę niesamowite że poznajesz Jezusa, ale też nie tylko bo i poznajesz nowych ludzi którzy są naprawdę wspaniali, różne zjazdy, rekolekcje czy festiwale, dzięki samej oazie można naprawdę zbliżyć i poznać Boga.”

„Oaza jest miejscem w którym przede wszystkim możesz spotkać Boga. Znajdziesz tu wartościowych ludzi którzy ci będą towarzyszyć w każdej chwili. Nauczysz sie wielu rzeczy i nabierzesz odwagi do działania. Możesz rozwijać swoje zainteresowania i być po prostu sobą.”

Ciebie także serdecznie zapraszamy.

Wesprzyj nas swoją darowizną.

Jak przekazać 1%

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-37 lub PIT-28
W zeznaniu podajemy nazwę organizacji oraz numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, czyli: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży KRS: 0000061527
Aby wesprzeć naszą działalność, należy w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” wpisać „oaza” jako konkretny cel darowizny.

I to tyle. Resztę wykona urząd skarbowy.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą a teraz również finansowo. Bóg zapłać!

Top