Wyniki wyszukiwania dla:

Rozpoczęcie roku służby i formacji ministranckiej

Tegoroczny pierwszy września był przeobfity w wydarzenia. Z jednej strony w pamięci wszystkich Polaków jest 83. rocznica ataku na Westerplatte oraz pamięć o bohaterach, którzy walczyli w obronie kraju, aż do przelania krwi, z drugiej strony rozpoczęcie roku szkolnego i powrót do regularnej edukacji.

Pośród tych wszystkich wzniosłych wydarzeń nie zabrakło miejsca, by podkreślić inaugurację roku ministranckiego we wielgowskiej wspólnocie parafialnej. Uroczysta Msza święta odbyła się o godz. 18:00. Przy ołtarzu Chrystusowym zgromadzili się ministranci oraz ich rodzice, i parafianie wraz z duszpasterzami. W modlitwie były wznoszone intencje: za naszą Ojczyznę, rodziny, z prośbą o pokój na świecie, o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego oraz za wspólnotę LSO.

Tegoroczne rozpoczęcie roku Liturgicznej Służby Ołtarza było też okazją, aby przedstawić nowego opiekuna LSO dk. Krystiana Lipińskiego SDB. Nowy opiekun ministrantów, po zakończonej Eucharystii, przedstawił kilka ważnych informacji dotyczących funkcjonowania wspólnoty oraz zaprezentował wstępny plan akcji wyjazdowych. Całość spotkania zwieńczyła pizza, za którą serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom!

x.KL


Podziel się tym wpisem: