Wyniki wyszukiwania dla:

Ministrancka integracja

Dobrze jest znać siebie nawzajem, ale żeby bliżej się, poznać trzeba spędzić ze sobą więcej czasu. W dniach 19-20.08.2022 r. swój wyjazd integracyjny przeżywali ministranci, którzy wraz z opiekunem dk. Krystianem Lipińskim SDB wyjechali do Piły do parafii św. Jana Bosko.

Wyjazd rozpoczął się w piątek 19. sierpnia 2022 r. wyjazdem ze stacji Szczecin Zdunowo. Następnie po przyjeździe do Piły Głównej ministranci zostali przywitani przez ks. Krzysztofa Szynkowskiego SDB. W drodze na miejsce zakwaterowania był czas na ochłodę, czyli na lody. Po dotarciu na ul. Libelta 3, ministranci zostali oprowadzeni po dziele salezjańskim, po czym zjedli obiad, a po stosownym czasie odpoczynku rozegrali mecz w piłkę nożną.
Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia była Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Jana Bosko. Następnie, ze względu na wyjątkowo piękna pogodę, wszyscy udali się nad Jezioro Piaszczyste.
Dzień zakończyliśmy filmem oraz salezjańskim słówkiem na dobranoc wraz z modlitwami.

Jak powszechnie wiadomo, w sobotę ludzie lubią się wyspać. Nie inaczej było na wyjeździe. Dzień rozpoczęliśmy późno, bo o 8:00. Tradycyjnie oddaliśmy dzień Dobremu Bogu podczas modlitwy, po czym zjedliśmy śniadanie.
Na dobry początek dnia ministranci udali się na basen do aquaparku w Pile. Po wyczerpującej aktywności, jaką jest pływanie na basenie, nie mogło zabraknąć regeneracji sił przez wykwintny dwudaniowy obiad i przepyszne lody. W godzinie Miłosierdzia ks. Krzysztof, w asyście opiekuna LSO dk. Krystiana, odprawił Eucharystię w intencji wielgowiskich ministrantów i ich rodziców.
Następnie był czas na gry i zabawy w Oratorium. Nie zabrakło wygodnej strefy widza kinowego, w której odbywała się projekcja serialu „Ratownicy z Malibu”. W trakcie zabaw oratoryjnych nastąpiło pożegnie z ks. Krzysztofem.
Na ostatek pobytu w dziele salezjańskim na ul. Libelta zjedliśmy ostatnią kolację (w tym gronie), po czym był czas na porządkowanie i pakowanie.
Po wyczerpującej,  bo ponad dwu godzinnej podróży, wszyscy szczęśliwe dotarli na stację Szczecin Zdunowo, gdzie zostali przywitani i wyciskani przez rodziców.

Wyjazd był silnie wspierany Bożym błogosławieństwem. To dzięki Niemu mogliśmy wyjechać, przeżyć piękny czas, wspólnie się modlić i bawić. Wielkie dzięki dla wszystkich dobrodziejów, bez których nie moglibyśmy zrealizować tak wspaniałego wyjazdu. Viva Don Bosco!

dk. Krystian Lipiński SDB

 

 


Podziel się tym wpisem: