Wyniki wyszukiwania dla:

Oratorium


Oratorium w naszej parafii to budynek starej plebanii. Po zakończeniu budowy nowego domu parafialnego, stary został z czasem odremontowany i w miarę możliwości powoli zagospodarowywany.

Podczas pierwszego remontu w budynku wyburzono 2 ściany pomieszczeniach na parterze, tak by uzyskać jak największe przestrzenie dla dzieci i młodzieży. Po remontach w dwóch głównych salach zostały odremontowane łazienki. Dwie nie nadające się już praktycznie do użytku łazienki zostały wyposażone w piękną nowoczesną armaturę, a remont sprowadzał się do zamiany prawie wszystkiego, co znajdowało się w ówczesnych toaletach.
Kolejny remont objął już górną część starej plebanii. Zagospodarowane zostało poddasze, na którym na małej przestrzeni miała powstać kafejka internetowa. Wtedy to w Oratorium zamontowano instalację alarmową i kraty na wypadek włamania. Z czasem w pomieszczeniu na poddaszu pojawiły się komputery podłączone do sieci Internet.
W międzyczasie odmalowane zostały pomieszczenia pod balkonem oratorium, a balkon został pokryty nową powierzchnią, tak by uniknąć zalewania nowych pomieszczeń w czasie deszczu.
Kolejnym ważnym wydarzeniem był montaż nowego pieca, a tym samym zmiana sposobu ogrzewania w oratorium.
Przez ostatnie lata ruch w Oratorium cały czas wzrastał. Świetlica, Oaza, ministranci, chór parafialny i wiele innych spotkań spowodowało, że pomieszczenia znów nadawały się już tylko do remontu.
W roku 2005 pomieszczenie z aneksem kuchennym zostało całkowicie odremontowane. Usunięto stare drewniane podłogi, zamontowano dużą szafę, szczególnie z myślą o Świetlicy, postawiono nowy „bar”, zamontowano nową kuchnię gazową, zlewozmywak, wymieniono okna i drzwi. Całkowicie odremontowano także obecną salę do nauki i pomieszczenie na piętrze znajdujące się obok łazienki. Wymieniono także posadzkę w korytarzu wejściowym Oratorium i położono w nim panele, podobnie jak w sali do nauki i sali obok WC na piętrze.

Krótkie sprawozdanie z tworzenia Oratorium, z technicznego punktu widzenia nie odzwierciedla jednak nakładu pracy, który jest wkładany każdego dnia przez młodzież, dzieci i dorosłych w to, aby nasze oratorium było miejscem ciepłym i przyjaznym, w którym znajdzie schronienie każdy człowiek.

Kierownikiem Oratorium jest ks. Krzysztof Szynkowski SDB.
Budynek oratorium im. Jana Pawła II mieści się przy ulicy Bałtyckiej 4.