Wyniki wyszukiwania dla:

Liturgiczna Służba Ołtarza


Służba Liturgiczna Ołtarza w naszej parafii liczy 30 ministrantów (starszych i młodszych)

Opiekunem ministrantów jest dk. Krystian Lipiński SDB.

Senat ministrancki:

  • Cezary Pietras – prezes LSO

  • Krzysztof Pilch

  • Piotr Gęborowski

Ministranci w zwykłym tygodniu pracy spotykają się z prowadzącymi i na Eucharystii kilkakrotnie. Pierwszym i nienaruszalnym obowiązkiem ministrantów, jak i każdego chrześcijanina, jest jego obecność na niedzielnej Eucharystii.

Każdy ministrant oprócz Mszy niedzielnej uczestniczy w co najmniej jednej Mszy w ciągu tygodnia nazywanej „Dyżurem ministranta”. Dyżury, a także służba ministranta w tygodniu jest zbierana w grafiku ministrantów i zawsze na koniec miesiąca podliczana. Najlepsi ministranci (3 osoby) otrzymują nagrodę, a Ministrant, który w danym miesiącu uzbiera najwięcej punktów otrzymuje na miesiąc figurkę Patrona naszej Parafii – św. Michała Archanioła.
Nasza Służba Ołtarza spotyka się w tygodniu na „zbiórkach ministranckich” by doskonalić swoje umiejętności, usłyszeć ogłoszenia i ważne informacje…

Liturgiczna Służba Ołtarza oprócz służby bierze udział w różnorakich wyjazdach i spotkaniach dla młodzieży w naszej Inspektorii Salezjańskiej. Są to m.in. Mistrzostwa w Piłce Halowej dla LSO w Pile , Turniej Tenisa Stołowego w Debrznie, Ministranckie Święto Dominika Savio oraz regionalne spotkania z ministrantami.

Strona fb wspólnoty ministranckiej:

LSO Wielgowo | Facebook